Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RAFAKO wraca na rynek. Firma ma kontrakt na budowę ciepłowni o wartości 42,3 mln zł

To pierwszy nowy kontrakt zdobyty przez Grupę RAFAKO od zakończenia restrukturyzacji.

RAFAKO wraca na rynek. Firma ma kontrakt na budowę ciepłowni o wartości 42,3 mln zł

Konsorcjum RAFAKO i RAFAKO INNOVATION podpisały Umowę na zaprojektowanie, budowę i uruchomienie układu ciepłowniczego zasilanego biomasą. Inwestycja ma być realizowana na terenie zakładu produkcyjnego w Barlinku. Wartość kontraktu to 42,3 mln zł. Liderem konsorcjum jest Rafako Innovation.

Nowy model biznesowy

Kontrakt na budowę i uruchomienie układu ciepłowniczego to pierwszy nowy projekt w Grupie RAFAKO, pozyskany po zakończeniu procesu restrukturyzacji spółki.

- Powrót RAFAKO na rynek stał się faktem. Wygraliśmy postępowanie przetargowe na projekt, który jest niezmiernie istotny biznesowo dla naszej Grupy Kapitałowej – mówi Radosław Domagalski-Łabędzki, Prezes Zarządu RAFAKO S.A. – Transformacja energetyczna ciepłownictwa będzie ważnym obszarem rozwoju całej grupy kapitałowej. Dlatego realizacja tego typu inwestycji doskonale wpisuje się w nasz nowy model biznesowy – dodaje.

Inwestycja obejmuje także niezbędną infrastrukturę budowlaną i techniczną oraz budowę układu dostarczenia ciepła do odbiorników na terenie zakładu produkcyjnego w Barlinku.

Nowy segment rynku

Umowa będzie realizowana nie dłużej niż 13 miesięcy od podpisania umowy a gotowy obiekt ma zostać przekazany do eksploatacji po 14 miesiącach od dnia zawarcia umowy.

- Występujemy w tej inwestycji jako Generalny Wykonawca. Będziemy integrować wszystkie branże i zarządzać projektem do momentu przekazania obiektu do użytkowania – informuje Justyna Mosoń, Prezes Zarządu Rafako Innovation Sp. z o.o. – Równie ważne jest to, że projekt będzie dla nas impulsem do rozwoju produktów technologicznych, które pozwolą ciepłownictwu, ale także zakładom przemysłowym, na przeprowadzenie dekarbonizacji. Oprócz inwestycji w biomasę, można integrować odnawialne źródła energii w hybrydowe systemy – dodaje Justyna Mosoń.

Rolę Generalnego Projektanta pełni spółka z Grupy RAFAKO – Energotechnika Engineering Sp. z o.o., która posiada odpowiednie kompetencje projektowo – inżynieryjne i zaplecze w postaci doświadczonej kadry.

RAFAKO zapewnia wsparcie w projektach ciepłowniczych począwszy od przygotowania studium wykonalności, wyboru technologii, projektowania, przeprowadzenia procesów formalno-prawnych w zakresie uzyskania niezbędnych pozwoleń, aż po realizację inwestycji i optymalizację w pełni funkcjonalnego systemu ciepłowniczego.

źródło: Rafako, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jajco (87.207. * .160) 28.09.2022 06:21

Napiszcie jak skonczyl sie spor z elektrownia Jaworzno?Kto w koncu zawinil?