Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PGG ostrzega: Nie wysyłamy smsów, to oszustwo. Mężczyzna stracił 8 tys. złotych

Oszuści próbują przekierować klientów na fałszywe, niebezpieczne strony internetowe, podszywające się pod e-sklep PGG, informuje spółka. Policja odebrała zgłoszenie od mężczyzny, który w ten sposób stracił 8 tysięcy złotych.

PGG ostrzega: Nie wysyłamy smsów, to oszustwo. Mężczyzna stracił 8 tys. złotych
PGG S.A. nie wysyła do klientów e-sklepu wiadomości w formie SMS. / fot. pogl. pixabay

W ostatnich dniach oszuści uruchomili witrynę, która udawała sklep jednej ze spółek sprzedających węgiel opałowy. W adres wpleciono nazwę firmy, a grafika strony imitowała jej logotyp. Jak informuje policja, ofiarą oszustwa padł mieszkaniec Mazowsza, który dokonał "zakupów" w fałszywym sklepie, przez co stracił 8 tysięcy złotych.

Aby przekierować osoby zainteresowane zakupami węgla do fałszywego sklepu, oszuści wysyłają smsy z linkiem. Nie należy w niego klikać - to próba oszustwa, można stracić pieniądze i udostępnić przestępcom swoje dane.

Opisany przypadek oszustwa, w wyniku którego mieszkaniec Mazowsza stracił osiem tysięcy złotych, to przykład tego, jak działają przestępcy. Podali się za spółkę, która w rzeczywistości w ogóle nie prowadzi sprzedaży internetowej, czego jednak mężczyzna przed wykonaniem przelewu, nie sprawdził.

Operatorzy e-sklepu PGG S.A. uczulają klientów przed próbami podobnych oszustw i apelują o zachowanie daleko posuniętej ostrożności. W ramach prewencji uprzedzają m.in. przed otwieraniem podejrzanych linków.

- Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami SMS informującymi, że został wystawiony węgiel na półkę sklepową wraz z linkiem do sklepu. Nie jest to link kierujący do strony sklepu PGG - ostrzegają przedstawiciele spółki, dodając, że PGG S.A. nie wysyła do klientów e-sklepu wiadomości w formie SMS.

Wszystkie komunikaty są zamieszczane w aktualnościach sklepu lub na stronie w Facebooku "Fanpage PGG - polski węgiel prosto od producenta". Przy zakupach warto sprawdzać, czy strona sklepu posiada prawidłowy adres https://sklep.pgg.pl/.

- Wiadomości SMS z linkiem do stron to fałszywe odnośniki, które sprawiają wrażenie autentycznych, w rzeczywistości prowadzą do spreparowanych witryn - przestrzegają operatorzy e-sklepu PGG.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].