Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śmierć osoby bliskiej w wypadku

Wypadek doprowadził do śmierci bliskiej Ci osoby? Należy Ci się odszkodowanie, ale i znacznie więcej! Obojętnie, czy bliska Ci osoba zmarła w wypadku komunikacyjnym, wypadku przy pracy czy w jeszcze innych okolicznościach – zawsze oznacza to dla Ciebie ogromną stratę i cierpienie. Takie zdarzenie może mieć też konsekwencje ekonomiczne – przede wszystkim prowadzić do znacznego pogorszenia się Twojej sytuacji życiowej. Właśnie dlatego masz prawo do pieniężnej rekompensaty.

Śmierć osoby bliskiej w wypadku

Za śmierć osoby bliskiej w wypadku możesz otrzymać nie tylko odszkodowanie

Bardzo często utrata członka rodziny prowadzi do znacznego pogorszenia się Twojej sytuacji finansowej. Szczególnie dotkliwie odczujesz to, gdy zmarły był jedynym żywicielem rodziny albo w dużej mierze zasilał domowy budżet.

Właśnie z tego powodu masz prawo do tzw. stosownego odszkodowania. Zgodnie z przepisami osoba odpowiedzialna za całe zdarzenie powinna pokryć wszystkie koszty i straty poniesione w związku z wypadkiem. Zapłata stosownego odszkodowania zdecydowanie mieści się w tym zakresie.

W kontekście odszkodowania ważny jest nie tylko wkład finansowy, ale i niematerialny – np. czas, jaki zmarły mógł poświęcać na zajmowanie się domem, wychowanie dzieci czy pomoc w prowadzeniu wspólnego biznesu. Te kwestie też będą mieć znaczenie przy ustalaniu kwoty, która Ci się należy

Stosowne odszkodowanie to jednak nie wszystko. Możesz domagać się także zwrotu kosztów pogrzebu, leczenia, a w niektórych przypadkach również zapłaty renty.

Za zerwane więzi należy Ci się zadośćuczynienie

W przypadku tak dotkliwej straty kwestie finansowe mają drugorzędne znaczenie. Śmierć osoby bliskiej oznacza dla Ciebie przede wszystkim ogromny ból i cierpienie. Za wszystkie te przeżycia przysługuje Ci zadośćuczynienie, czyli jednorazowa rekompensata pieniężna.

Otrzymaj pieniądze, które Ci się należą i zabezpiecz swoją przyszłość!

Tak jak wiele osób, które straciły w wypadku bliską osobę, być może zastanawiasz się, czy ubieganie się o odszkodowanie i zadośćuczynienie w ogóle ma sens. W końcu żadne pieniądze nie zwrócą czyjegoś życia i nie ukoją bólu. Pamiętaj jednak, że uzyskane środki pozwolą Ci zabezpieczyć swoją przyszłość.

Strata bliskiej osoby to doświadczenie, po którym życie diametralnie się zmienia. Być może nie jesteś w stanie pracować, potrzebujesz wsparcia terapeuty albo psychiatry, a w dodatku domowy budżet znacznie się zmniejszył. To wszystko oznacza koszty, a dodatkowe martwienie się o finanse z pewnością nie sprzyja przechodzeniu żałoby i odnalezieniu się w nowej sytuacji. Dzięki uzyskanym pieniądzom możesz poczuć się bezpieczniej i przejść przez ten trudny dla Ciebie okres bez dodatkowych zmartwień.

Z tych wszystkich powodów zdecydowanie jest o co walczyć. Pamiętaj, że nawet jeśli ubezpieczyciel odmówi Ci wypłaty odszkodowania albo zaproponuje niską kwotę, nie oznacza to, że musisz zgodzić się z jego decyzją. Masz prawo podjąć kolejne kroki, by otrzymać wszystkie należne Ci pieniądze.

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie!

Po stracie bliskiej osoby prawdopodobnie ostatnie, o czym chcesz myśleć, to przygotowywanie pism, negocjacje z ubezpieczycielem czy powracanie do bolesnych wspomnień. Pamiętaj jednak, że żeby odzyskać należne Ci pieniądze i zabezpieczyć swoją finansową przyszłość wcale nie musisz działać na własną rękę. Możesz skorzystać z naszej pomocy, a my:

  • dokonamy weryfikacji Twojej sprawy i ustalimy, jakie roszczenia Ci przysługują,
  • wykażemy wysokość poniesionych przez Ciebie szkód,
  • zadbamy o zgromadzenie odpowiednich dokumentów,
  • będziemy reprezentować Cię w kontaktach z ubezpieczycielem, a także podczas ewentualnego sporu na sali sądowej,
  • wyręczymy Cię we wszystkich formalnościach i będziemy wspierać na każdym etapie dochodzenia odszkodowania, by zapewnić Ci maksymalny spokój i jak najmniej stresu.

Skontakuj się z nami już dziś!

Andrzej Szmuc
Specjalista ds odszkodowań
tel. 606 236 583
a.szmuc@solace.pl
www.solace.pl

Materiał zewnętrzny