Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szukasz przyjaciela na całe życie? Adoptuj zwierzaka ze schroniska

Psiaki i kociaki z rybnickiego schroniska czekają na kochające domy.

Szukasz przyjaciela na całe życie? Adoptuj zwierzaka ze schroniska
Szukasz przyjaciela na całe życie? Adoptuj zwierzaka ze schroniska. Fot. Schronisko
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Tuptuś nr 37

Numer: 37, Imię: Tuptuś, Płeć: pies, Wiek: 2 lata, Wielkość: mały, ok 6 kg,

Tuptuś to mikro psiak, ma zaledwie ok 6 kg. Mimo, że przypomina szczeniaka jest to już piesek dorosły, ma ok 2 lata. Tuptuś jest przerażony życiem w schronisku. Boi się wszystkiego i wszystkich. Niezbyt chętnie spaceruje na smyczy. szukamy dla niego domu bez małych dzieci. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Filip nr 60

Numer: 60, Imię: Filip, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 10 kg, Wiek: ok 11 lat,

Filip-tak ma na imię ten fajny piesio, który niestety stał się zbędny dla swoich właścicieli, został przez nich porzucony. To już za nim, teraz szukamy mu takich ludzi, którzy go pokochają i zapewnią miłość i bezpieczeństwo już do końca.. Będzie miał ok 10-11 lat. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Musi teraz zaufać człowiekowi na nowo. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Tina nr 4

Numer: 4, Imię: Tina, Płeć: suka, Wielkość: średnia ok 11 kg, Wiek: 4-5 lat,

Tina to bardzo przyjazna i opanowana suczka. Przyjaźnie nastawiona do innych psiaków. Chodzi na smyczy bardzo dobrze, reaguje na delikatne korekty i prawie nie szarpie. Jest ciekawska, ale widać, że sytuacja, w której się znalazła ją przytłacza i jest jeszcze trochę nieufna/ lekko wycofana do otaczającego ją świata.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Mela nr 59

Numer: 59, Imię: Mela, Płeć: suka, Wielkość: średnia ok 20 kg, Wiek: 4 lata,

Mela to cudna sunia, bardzo spokojna na smyczy. Podczas spaceru szukała kontaktu z człowiekiem. Do psów różnie, z jednym z psów miała małą sprzeczkę i na siebie naszczekały. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Tofik nr 80

Numer: 80, Imię: Tofik, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 8 kg, Wiek: 3-4 lata,

Tofik to nasz nowy podopieczny. Niestety schroniskowa rzeczywistość nie wpływa dobrze na Toficzka. Naprawdę się boi. Nowe osoby, samochody, grupa psów to momentami za dużo dla Tofika. Nie przepada też za smyczą jednak z czasem godzi się z tym faktem i grzecznie spaceruje obok człowieka. Do psów bywa różny, raz się boi innym razem zaciekawiony podchodzi do psiego kolegi. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Whisky nr 53

Numer: 53, Imię: Whisky, Płeć: suka, Wielkość: średnia ok 18 kg, Wiek: 4 lata,

Whisky na początku spaceru bywa lękliwa, z czasem zyskała pewność siebie. Ciekawska, ciągnęła troszkę na smyczy, ale to po tak długim czasie siedzenia w kojcu zrozumiałe. Do psów raczej pozytywna. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Wirek nr 9

Numer: 9, Imię: Wirek, Płeć: pies, Wielkość: średni, ok 13 kg, Wiek: 4 lata,

Do naszej schroniskowej ekipy dołączył Wirek. To wyjątkowo proludzki, radosny psiak. Wiemy już, że z suniami się raczej bez większych problemów dogaduje. Jest psiakiem w średnim wieku. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Amper nr 57

Numer: 57, Imię: Amper, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 12 kg, Wiek: 4 lata,

Amper to młody, ok 4-letni psiak. Na początku trochę nieufny do człowieka, ale po chwili spokojnego spaceru i kilku smaczkach okazuje się przylepą i wesołym pieskiem. Do psich kolegów pozytywny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Figa nr 84

Numer: 84, Imię: Figa, Płeć: suka, Wielkość: średnia, ok 13 kg, Wiek: ok 9 lat,

Figa jest sunią bardzo spragnioną kontaktu z człowiekiem. Chętnie nastawia się do tulenia i głaskania szukając bliskości. Ładnie chodzi na smyczy. Wydaje się, że w stosunku do innych psów jej rozmiarów, nastawiona jest neutralnie. Natomiast trochę obszczekuje większych kolegów. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Majka nr 19

Numer: 19, Imię: Majka, Płeć: suka, Wielkość: średnia, ok 18 kg, Wiek: 9 lat,

Majka to chodzący spokój. Bardzo tolerancyjna dla innych psów, właściwie mało nimi zainteresowana. Bardzo fajna dla ludzi. Może nawet towarzyszyć ciut starszym osobom. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Kora nr 23

Numer: 23, Imię: Kora, Płeć: suka, Wiek: 5 lat, Wielkość: w typie owczarka niemieckiego, Kora to niestety kolejna sunia w typie owczarka niemieckiego w naszym schronisku. Dopiero się poznajemy. Spacery bardzo ekscytują Korę, bywa, że podgryza, jednak to zależy jaki ma akurat dzień. Podobnie jak Zafir czy Zira, Kora prawdopodobnie służyła jako alarm. Dopiero uczy się spacerowania na smyczy.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Lando nr 95

Numer: 95, Imię: Lando, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 12 kg, Wiek: 4 lata,

Nieduży, krótkonogi psiak Lando szuka nowego domu. To przeuroczy psiak. Jest raczej zainteresowany obecnością innych psów w raczej pozytywnym sensie. Na smyczy z początku dość mocno ciągnie, z czasem zwalnia. Jest wyjątkowym pieszczochem. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Milka nr 49

Numer: 49, Imię: Milka, Płeć: suka, Wielkość: mała ok 10 kg, Wiek: 4-5 lat,

Milka to nieduża suczka, która niedawno straciła młode. Schroniskowa rzeczywistość sprawia, że bywa nieprzystępna dla odwiedzających. Ze strachu straszy ząbkami. Gdy znajduje się poza schroniskiem zaczyna interesować się otoczeniem. Nie należy do psiaków, które od razu rzucają się w ramiona wobec nowej osoby. Potrzebuje czasu żeby zaufać. Na smyczy ciągnie, ale przy regularnym ruchu z czasem będzie lepiej. Interesuje się innymi psami, dzisiaj zakolegowała się z jednym psiakiem.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Baster nr 78

Numer: 78, Imię: Baster, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 18 kg, Wiek: ok 1,5 roku,

Baster to ok 1,5 roczny młodzik. Jak na taki wiek przystało to młodziutki nieogar, uwielbia skakać na człowieka. Bardzo ekscytuje się całym otoczeniem. Na smyczy ciągnie ile tylko się da, właściwie nie spaceruje tylko biegnie przed siebie. Jest bardzo zainteresowany innymi psami, ale bywa nachalny co nie każdemu innemu psu się podoba. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Aksel nr 45

Numer: 45, Imię: Aksel, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 7 kg, Wiek: 6 lat,

Aksel to nieduży psiak. Potrafi spacerować na smyczy, jednak z początku ciągnie. Do psów będzie dopiero sprawdzany. Nie znamy stosunku do dzieci i kotów.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Dexter nr 31

Numer: 31, Imię: Dexter, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 8 kg, Wiek: 5 lat,

Dexter ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. W stosunku do człowieka przyjazny ale nie namolny i nie za bardzo wylewny. Delikatnie bierze smaczku z ręki. W bliższym kontakcie z innymi psami trzeba go jeszcze sprawdzić ale raczej je toleruje będąc w bezpiecznej odległości. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Sara nr 79

Numer: 79/386, Imię: Sara, Płeć: suka, Wiek: 6 lat, Wielkość: duża - ok. 20kg. Sara była psem podwórkowym, bardzo energiczna, nie lubi kotów. Na psy reaguje różnie. Gdyby nie klapnięte uszy to przypominałaby owczarka belgijskiego malinois.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Pati nr 66 DO DOMU Z DOŚWIADCZENIEM

Numer: 66/8, Imię: Pati, Płeć: suka, Wiek: ok. 7 lat, Wielkość: średnia - ok. 20kg

Pati to sunia, która jest bardzo delikatnie i powoli socjalizowana. Z uwagi na jej lęki nie jest jeszcze do adopcji. Z wielkim strachem wychodzi poza bramę schroniska. Świat poza bramą ją póki co przeraża. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Madox nr 36

Numer: 36/74, Imię: Madox, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 40kg, Wiek: ok. 3 lat

Madox to sporych rozmiarów psiak. Trafiając do schroniska bardzo odchorował rozstanie ze swoim człowiekiem, bardzo tęsknił, nie chciał jeść. Na szczęście zaczął walczyć. Jego pierwszy spacer energiczny - długo nie wychodził na zewnątrz przez chorobę. Dopiero po chwili spaceru się uspokoił i zaczął zwracać uwagę na opiekuna. Do psów, które go nie zaczepiają pozytywny.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Julian w hoteliku "Psia Sfera" w Żorach

Imię: Julian, Płeć: pies, Wiek: 6-7 lat, Wielkość: ok 45- 50kg.

Nasz Julian zmienił miejsce pobytu, teraz aktualnie znajduje się w hoteliku w Żorach "Psia Sfera". Nadal szuka chłopak domu. Kobiety szybko akceptuje, do panów potrzebuje nieco więcej czasu. Z wieloma psami dobrze się dogaduje. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ecik nr 34

Numer: 34/526, Imię: Ecik, Płeć: pies, Wielkość: mały - ok. 8kg, Wiek: ok. 12 lat.

Ecik to starszy psiak. Do ludzi z początku nieufny ale szybko się zaprzyjaźnia. Nie lubi zakładania obroży i zapinania na smycz, wtedy panikuje i potrafi pokazać zęby. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Skotti nr 76

Numer: 76, Imię: Skotti, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok. 5 lat

Skotti na spacerze początkowo mocno ciągnął, później gdy się już trochę nawąchał szedł nieco spokojniej. W stosunku do psich kolegów wydaje się przyjacielski (choć trzeba to jeszcze sprawdzić na kolejnych spacerach) - próbuje się z nimi witać. Do do ludzi pozytywny. W domu pilnuje zasobów (jedzenia, zabawek, kanapy), potrafi pokazać zęby, nie nadaje się do domu z dziećmi. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Kropka nr 32

Numer: 32/650, Imię: Kropka, Płeć: suka, Wielkość: w typie sznaucera średniego, Wiek: 5 lat

Oddana po śmierci właściciela w kwietniu 2021r. Kropka jest bardzo fajną ale terytorialną sunią. Do ludzi podchodzi ostrożnie, musi poznać i zaakceptować. Ładnie chodzi na smyczy, lubi sobie poszaleć na trawce. Mieszkała z kotami. Nie zaakceptuje innego psa w domu. Była psem podwórkowo-domowym, ale nie może zostawać sama na ogrodzie bo lubi uciekać. Nie przepada za dziećmi.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Demsi nr 91

Numer: 91, Imię: Demsi, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 30kg, Wiek: ok. 2 lat

Demsi to bardzo energiczny, silny pies, który na początku spaceru dość mocno ciągnie, ale z czasem się trochę uspokaja. Pozytywny do ludzi, do psich kolegów mniej.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Bueno nr 96

Numer: 96, Imię: Bueno, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 8kg,

Bueno to kolejny psiaczek o wadze poniżej 10kg. Młodziutki pies, który mu się dopiero wszystkiego nauczyć. Chodzenie na smyczy idzie mu póki co nie najlepiej. Bueno to takie wielkie szaleństwo zamknięte w niedużym ciałku. Na smyczy ciągnie ile może, lubi przy okazji przygryzać smycz. Gdy mu coś nie pasuje lubi dać o tym głośno znać. Przez swoją nachalność inne psy nie były nim zachwycone. Przed małym Bueno sporo nauki. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Jumper nr 90

Numer: 90, Imię: Jumper, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 13 kg, Wiek: 3 lata,

Do adopcji poleca się Jumper. Do schroniska trafił razem z suczką Papi. Mieszkały razem, niestety po śmierci właściciela trafiły tutaj. Na razie chłopaka obserwujemy, raczej nie pała miłością do psich kolegów, ale będziemy to jeszcze obserwować. Polecamy dla osób znających specyfikę psów w typie terierów.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Diego nr 88

Numer: 88, Imię: Diego, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 15kg, Wiek: 4 lata,

Diego to fajny, proludzki psiak. Ładnie chodzi na smyczy choć podczas spaceru musi najpierw wszystko obwąchać. W stosunku do psich kolegów trzeba jeszcze go sprawdzić.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Toto nr 6

Numer: 6, Imię: Toto, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 13 kg, Wiek: 12 lat,

Toto to starszy psiak, bardzo spragniony bliskości człowieka, wpatrzony w niego jak w obraz. Stosunek do innych psów pozytywny.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Elliot nr 29

Numer: 29, Imię: Elliot, Płeć: pies, Wielkość: średni, Wiek: 8 lat,

Pierwszy spacer Elliota pies ideał. Grzeczny, na smyczy bardzo fajnie idzie, nie ciągnie. Był wsparciem dla kolegi w niedoli. Wesoły, cudny pies szuka cudownego domu. Lubi ludzi, przytulaski i głaski.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Iwan nr 54

Numer: 54, Imię: Iwan, Płeć: pies, Wielkość: duży ok 35 kg, Wiek: 7-8 lat,

Taki duży misio. Bardzo pozytywny pies. Ładnie chodzi na smyczy choć gdy ujrzał swoich psich kolegów trochę ciągnął aby się z nimi przywitać. Podobno kocha koty. Już na pierwszym spacerze dał się grzecznie wyczesać i chętnie podjadał przysmaczki.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Nikoś nr 67

Numer: 67/911, Imię: Nikoś, Płeć: pies, Wiek: 4 lata, Wielkość: duży, ok 30 kg,

Nowego domu szuka Nikoś. Oddany z domu z powodu śmierci opiekuna. Ma 4 lata. Dziś był jego pierwszy spacer- na smyczy dość grzecznie szedł.

Do psów ciągnął, ale będziemy to powoli sprawdzać.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Nora nr 28

Numer: 28/849, Imię: Nora, Płeć: suka, Wiek: ok. 5 lat, Wielkość: ok 12 kg

Nora to urocza suczka w średnim wieku. Momentami lękliwa. Wpatrzona w człowieka, lubi głaskanie i przytulanie. Ładnie spaceruje. Do psów pozytywnie nastawiona.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Blaki nr 21

Numer: 21/865, Imię: Blaki, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 12 kg, Wiek: ok. 8 lat

Blaki dziś był z nami pierwszy raz, na początku spaceru ciągnął na smyczy i był ostrożny, nieufny. W stosunku do psów fajny, nie przejawia agresji. Wracając

ze spaceru już ładnie szedł na smyczy i był spokojniejszy.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Harry nr 33

Numer: 33,, Imię: Harry, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 15 kg, Wiek: 10 lat,

Harry jest przestraszony schroniskową rzeczywistością. Na smyczy idzie niepewnie, ale nie ciągnie. Zainteresowany psimi kolegami, choć potrafi postraszyć zębami. Do człowieka nie do końca ufny, boi się, ale próbuje się przełamać. Harry potrzebuje spokojnego, cierpliwego domu.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Roksi nr 18

Numer: 18, Imię: Roksi, Płeć: suka, Wielkość: mała ok 10 kg, Wiek: 5 lat,

Roksi na pierwszy spacer wyszła tylko do bramy i chciała wracać do schroniska. Dziewczyna musi się jeszcze dużo nauczyć, smycz to przerażający przedmiot, który jakimś cudem co chwilę owijał się wokół niej jak wąż i trzeba ją było ratować. Najchętniej weszła by komuś na kolanka i z nich nie schodziła.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Dyzio nr 89

Numer: 89, Imię: Dyzio, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 18 kg, Wiek: 2 lata,

Dyzio to młody pies, bardzo energiczny, lubi ludzki dotyk. Przy postojach kładzie się przy nogach i czeka. Strasznie czujny na inne psy, ale nie było możliwości sprawdzenia jaki ma do nich stosunek.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Hektor nr 77

Numer: 77, Imię: Hektor, Płeć: pies, Wielkość: duży ok 35 kg, Wiek: 9 lat,

Hektor nie ma szczęścia. Adoptowany ze schroniska po kilku latach ponownie oddany. Zna podstawowe komendy, dobrze współpracuje z opiekunem. Na początku spaceru ciągnie jak lokomotywa, ale z czasem uspokaja się. Wtedy bardzo ładnie idzie, jest zaciekawiony otoczeniem.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ruben nr 47

Numer: 47, Imię: Ruben, Płeć: pies, Wielkość: ok 13 kg, Wiek: 7 lat,

Ruben - kto go pozna zakocha się w nim od pierwszego spaceru. Delikatny, bardzo grzeczny piesek, nieduży. Ładnie spaceruje na smyczy. Troszkę boi się hałasów i gwałtownych ruchów. Schroniskowa rzeczywistość nie wpływa na niego dobrze. Będzie wspaniałym towarzyszem człowieka.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Kajtek nr 1

Numer: 1, Imię: Kajtek, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 8 kg, Wiek: 7 lat,

Kajtek jest w trakcie socjalizacji. Trzeba go troszkę oswoić z zaistniałą sytuacją.

Mały piesek z charakterkiem. Był domowym pieskiem i ciężko mu w schronisku, nikt nie wyprowadza na regularne spacery. Ładnie chodzi na smyczy. Niestety jest bardzo nieufny do obcych osób i ząbki czasami idą w ruch. Pewnie gdy kogoś pozna zrobi się bardziej otwarty i przyjacielski. Do psów, które spotkał podchodził zaciekawiony, z kotami w kociarni też ładnie się przywitał.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Fidor nr 87

Numer: 87, Imię: Fidor, Płeć: pies, Wielkość: duży ok 25 kg, Wiek: 3 lata,

Fidor jest większym psem, który po wyjściu z kojca chwyta smycz i ciągnie do wyjścia za furtką emocje opadają i spacer to sama przyjemność. Fidor szybko łapie, że za dobre zachowanie jest nagroda. Przechodzące psy troszkę go denerwowały, ale to jego pierwszy spacer, więc wszystko będziemy jeszcze sprawdzać. Nieufny w stosunku do mężczyzn. Nie polecamy Fidora do domu z dziećmi.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Skaza nr 2

Numer: 2, Imię: Skaza, Płeć: suka, Wielkość: średnia, ok 18 kg, Wiek: 8 lat,

Skaza to sunia w średnim wieku, która szuka nowego domu. Ma sympatyczny temperament, jest typową psią "przylepką". Lubi jazdę samochodem, nie ma z tym problemu. Skaza ma sporą nadwagę, nowy właściciel musi zwrócić na to uwagę by Skaza zrzuciła nieco na wadze. Potrafi spacerować na smyczy.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Zafir nr 11

Numer: 11, Imię: Zafir, Płeć: pies, Wielkość: w typie owczarka niemieckiego, Wiek: ok 8 lat,

Zafir trafił niedawno do schroniska i jest jeszcze mocno zestresowany. To bardzo zabiedzony piesio, nie wiemy jak żył wcześniej, ale zwykły spacer i smycz bardzo go zestresowały, popiskiwał i szukał wsparcia u człowieka. Myślimy, że wcześniej mieszkał w kojcu albo tylko na podwórku. Jest kochany, bardzo chce się tulić, patrzy takim łagodnym wzrokiem... Przykleja się do nogi. To duży piesio, który potrzebuje miłości i wsparcia. Potrzebny doświadczony opiekun, który doda mu pewności. Pies, mimo że owczarek, absolutnie NIE NADAJE się do stróżowania na podwórko!!

Potrzebuje DOMU! Do suczek uległy, jeszcze nie wiemy jak do innych psów.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Zira nr 12

Numer: 12, Imię: Zira, Płeć: suka, Wielkość: w typie owczarka niemieckiego, Wiek: ok 9 lat,

Zira, mimo, że z hodowli, nie wychodziła poza posesję. Dopiero teraz uczy się chodzenia na smyczy. Jak nie radzi sobie z emocjami szczypie zębami Zafira (owczarka, z którym trafiła do schroniska) lub człowieka, który z nią idzie. Szybko się ekscytuje, ale jest to reakcja na to, że to pies pracujący i nie miała zaspokajanych potrzeb i za małą ilość regularnych bodźców.

Odpowiednia dawka ruchu i spacerów w terenie plus poświęcony jej czas na pewno to zmieni. Zira jest charakterna, taka "szefowa". Polecana do doświadczonej osoby.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Roger nr 98

Numer: 98, Imię: Roger, Płeć: pies, Wielkość: średni, Wiek: ok 3 lata,

Roger trafił do schroniska bardzo zabiedzony, mocno odchorował kwarantannę. Nie socjalizowany. Ostrożny do ludzi. Do psów póki co neutralny.

Będziemy dalej chłopaka obserwować.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Czort nr 55

Numer: 55, Imię: Czort, Płeć: pies, Wielkość: duży ok 30 kg, Wiek: ok 1 roku,

Czort to młody, szalony, energiczny pies.

Poszukiwany dla niego dom cierpliwy, znający potrzeby młodzików, aktywny.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Polly nr 63

Numer: 63, Imię: Polly, Płeć: suka, Wielkość: średnia, Wiek: ok 2 lata,

Polly to śliczna sunia. Jest dość energiczna, wymaga nauki. Bardzo pozytywna, spragniona kontaktu z człowiekiem.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Florek nr 5

Numer: 5, Imię: Florek, Płeć: pies, Wielkość: średni, Wiek: 7 lat,

Florek to pies o bardzo mięciutkim i puchatym futerku. Przestraszony realiami schroniska. Dlatego pilnie szukamy mu dobrego domu. Jest bardzo spragniony człowieka. Zalecany spokojny dom.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Volt nr 84

Numer: 84, Imię: Volt, Płeć: pies, Wielkość: średni, w typie amstafa, Wiek: 3 lata,

Volt to pies, któremu imię bardzo pasuje. Na pierwszym spacerze napięcie w nim buzowało. Mimo tego dość dobrze radzi sobie z chodzeniem na smyczy.

Kontaktowy, miał dobre relacje z człowiekiem. Boi się weterynarzy, chyba nie ma dobrego skojarzenia. Trochę panikarz. Lubi sobie pojeść, przykleić się do człowieka.

Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Dina nr 99

Numer: 99, Imię: Dina, Płeć: suka, Wielkość: duża, Wiek: 10-11 lat,

Duża sunia, w typie labradora z cudownym charakterem, nauczona do dzieci. Bardzo towarzyska, posłuszna. Jest powolna, chodzi na luźnej smyczy. Stawy tylnej łapy już zesztywniałe. Może potrzebować suplementów.

Jest zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Aza nr 14

Numer: 14, Imię: Aza, Płeć: suka, Wiek: 5 lat, Wielkość: w typie owczarka niemieckiego,

Aza to bardzo fajna sunia, ładnie chodzi na smyczy, lubi powęszyć. Przyjazna do ludzi. Póki nie ma na horyzoncie innych psów spokojnie idzie, psy ją troszkę nakręcają. Aza szuka spokojnego, odpowiedzialnego domu.

Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Kontakt w sprawie adopcji:

Schronisko Dla Zwierząt w Rybniku

Majątkowa 42, 44-207 Rybnik-Wielopole (woj. Śląskie)

tel. 32 42 46 299

Godziny otwarcia schroniska (adopcje/odbiór zwierząt):

– od poniedziałku do piątku: 8.00-14.00

– w soboty: 8.00-11.00

– niedziele i święta: NIECZYNNE

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zychu (5.173. * .179) 16.05.2022 20:20

Czyje życie?