Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drogowe ABC przedszkolaków z Przedszkola nr 13 w Rybniku, czyli słów kilka o bezpieczeństwie...

Dzieci z Przedszkola Nr 13 im. Marii Kownackiej w Rybniku wzięły udział w programie edukacyjnym “Drogowe ABC”, w ramach którego wraz z jego bohaterem - Misiem Cyrylem, zgłębiały swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa - zwłaszcza drogowego oraz utrwalały prawidłowe sposoby zachowań w określonych sytuacjach z życia codziennego.

Drogowe ABC przedszkolaków z Przedszkola nr 13 w Rybniku, czyli słów kilka o bezpieczeństwie...

Realizacja programu była możliwa dzięki środkom pochodzącym ze sprzedaży paliwa, kawy czy innych produktów na stacjach “Circle K”. Według twórców programu: “nauka odpowiedniego zachowania na drodze jest kluczowa w najmłodszych latach dziecka”. Nauczyciele w przedszkolu się z tym zgadzają, dlatego też treści dotyczące bezpieczeństwa są dzieciom stale przekazywane i na bieżąco utrwalane. Dzieci świetnie znają numer alarmowy, wiedzą, jakie służby i w jakich sytuacjach udzialą pomocy oraz jak chronić się przez zagrożeniami i unikać ich.

W ramach uczestnictwa w “Drogowym ABC” przedszkolaki utrwaliły również zasady profilaktyki zdrowia oraz prawidłowe nawyki higieniczne. Na podsumowanie całego tygodnia dzieci spotkały się z policjantem, który raz jeszcze uświadomił im najważniejsze zasady warunkujące bezpieczeństwo własne i innych, a w nagrodę zaprosił przedszkolaki do radiowozu, gdzie mogły “od środka” zobaczyć wygląd pojazdu uprzywilejowanego oraz usłyszeć brzmienie sygnałów alarmowych. Było to dla dzieci największą atrakcją ze spotkania. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały piosenkę pt.: “Kolorowe światła”.

Za udział w programie dzieci otrzymały dyplomy oraz odblaski z Misiem Cyrylem, które zabrały do domu razem z otrzymanymi materiałami edukacyjnymi. Uczestnictwo w programie pomogło dzieciom lepiej zrozumieć, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza na drodze.

Fot. Przedszkole nr 13

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].