Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PK odbiera śmieci na tablecie. Już 800 ton w 2 tygodnie

Minęły 2 tygodnie wywożenia śmieci z Raciborza przez Przedsiębiorstwo Komunalne, tym samym dokonał się pełny cykl obsługi wszystkich adresów, gdzie wystawiane są kubły. - Czy stanęliśmy na wysokości zadania? - spytał na konferencji prasowej Dariusz Polowy, kierując pytanie do siedzącego obok prezesa spółki Bogdana Gawliczka.

PK odbiera śmieci na tablecie. Już 800 ton w 2 tygodnie
Prezes PK Bogdan Gawliczek i prezydent Raciborza Dariusz Polowy
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Materiał wideo:

- Bardzo dobrze nam się udaje odbiór, nawet gdy rzeczywistość wskazuje czasem co innego. Nie zawsze potrafimy się zmieścić w dojeździe do śmietników, żeby je od razu odebrać. Pojawiają się także inne pojemniki, niż się spodziewaliśmy. Ogólnie nie ma kłopotów z realizacją umowy z Miastem - oznajmił B. Gawliczek.

Prezes dodał, że PK robi korekty na bieżąco.

W 2 tygodnie spółka z Płoni odebrała od raciborzan 800 ton odpadów (dane tylko z miasta, bez PSZOK-a). - Mieścimy się w wyliczeniach, wszystko jest na dobrej drodze - zapewnił Galiwczek pytany przez Polowego o kalkulację kosztów.

- To cieszy. Daje to szansę na prawidłową realizację umowy. Chcemy, żeby cena usługi była jak najniższa dla podatników i chcemy utrzymać stawkę opłaty śmieciowej - zaznaczył prezydent Raciborza.

Bogdan Gawliczek mówił mediom, że z każdym dniem następuje doskonalenie realizacji harmonogramu. - Jeśli nie można odebrać śmieci danego dnia, to robimy to następnego - powiedział.

Prezydent Polowy pokazał w prezentacji, jak odbywa się nadzór nad odbiorem śmieci. Następuje podwójne i potrójne sprawdzanie każdej zrealizowanej czynności. Każdy pojazd ma kamery - z przodu, z tyłu i z boku. Tak odbywa się kontrola czy usługa jest wykonana. Załoga śmieciarki jest wyposażona w tablet do obsługi systemu. W bazie sprawdzają, gdzie aktualnie jest śmieciarka. Dostępny jest podgląd on-line co się dzieje wokół pojazdu. - Można reagować bezpośrednio, a jak są sytuacje sporne to mamy nagranie. Są przechowywane przez 3 miesiące. Dla PK to dodatkowo materiał poglądowy. - Widzimy, gdzie są problemy i nie trzeba wykonywać wizji lokalnych.

- Ocena działania spółki jest bardzo dobra i może być tylko lepiej. Dzieje się to, co zapowiadaliśmy - podkreślił D. Polowy.

W trakcie konferencji poinformowano także o „Akcji Choinka” - w PSZOK-u odbierane są żywe choinki po świętach.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~marcina (193.105. * .177) 18.01.2022 23:02

więcej w tym wszystkim konferencji prasowych niż realnej roboty. ta ustawka i tak bokiem kiedyś wyjdzie..

~a_tak_poważnie (178.43. * .171) 18.01.2022 20:24

Bo jak mawia pan prezes Kaczyński, to był tzw. imposybilizm. Trzymam kciuki za Gawliczka i Polowego i za każdego kto pokaze że coś się w tym mieście wreszcie DA zrobić.

~DyzmaNikodem (46.204. * .163) 18.01.2022 17:20

Kasa w mieście! Nie wiem, dlaczego kiedyś sprzedano śmieciami i odebrano śmieci miejskiej spółce.

~Delus (185.244. * .249) 18.01.2022 14:16

A tymi nagraniami to bomba! Myśle że zakończy to wiele sporów.