Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

DK Chwałowice zaprasza na wyjątkowy spektakl

28.12.2021 12:12 | 0 komentarzy | kama

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza 6 stycznia o godz. 11:00 na spektakl "Herody". Niewielka walizka po starym akordeonie – w nim zamyka się nie tylko świat Heroda, bohatera bożonarodzeniowego przedstawienia popularnego niegdyś na podlaskich wsiach, ale także tradycja dawnego kolędowania. 

DK Chwałowice zaprasza na wyjątkowy spektakl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
styczeń
6 czwartek

"Herody" spektakl obrzędowy

Start 06.01.2022 o godz. 11:00 cena biletu: 10 zł

Spektakl „Herody” połączony jest z warsztatem rodzinnym, na którym zaprezentowane zostaną instrumenty tradycyjne oraz ludowe zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Jest to żywa lekcja tradycji i historii.

Bilety dostępne w kasie domu kultury lub w sprzedaży internetowej - 10 zł/os.

Pomysł i realizacja: Mateusz Tymura (Teatr Latarnia)

Lalki: Monika Kwiatkowska

Premiera: 09.12.2019 Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Matusz Tymura - Absolwent białostockiej Akademii Teatralnej. Aktor, lalkarz, reżyser i animator kultury. Założyciel niezależnego teatru "TEATR LATARNIA" w którym zrealizował 9 spektakli. Współpracuje m. in. z Teatrem Wierszalin i Białostockim Teatrze Lalek. Przez lata swojej działalności prowadził szereg warsztatów artystycznych w całej Polsce m. in 8 edycji Lata w Teatrze. Współtwórca i współzałożyciel wielu społeczno-kulturalnych inicjatyw w Białymstoku, takich jak: Biała Czysta Kulturalna - rzeka dla mieszkańców, Bojary Zostają Kulturalne, Podwórkowy Domu Kultury, Ratujemy białostocki Neon Żonkil. Współtwórca wytwórni kasetowej Pionierska Records. Laureat plebiscytu Gazety Wyborczej „Przystanek Młodzi”. Wyróżniony przez redakcję Polskiego Radia Białystok w kategorii "Kulturalna Postać Roku". Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego, pięciokrotnie stypendysta Prezydenta Białegostoku oraz stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współzałożyciel kapeli "Batareja" w której wykonuje muzykę tradycyjną.

Czas trwania spotkania (spektakl i warsztat) to 1 godzina.

/Materiały prasowe/