Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remondis wywoził śmieci z Lubomi od lat. Przegrał przetarg

W Gminie Lubomia dojdzie do zmiany firmy wykonującej usługę wywozu i zagospodarowania śmieci od mieszkańców gminy. W nadchodzącym roku zajmie się tym firma Transgór z Rybnika, która pokonała w przetargu firmę Remondis. Ta ostatnia od lat obsługiwała Lubomię i nie miała konkurencji. Stawka wzrośnie do 29-30 zł. Bez konkurencji, byłaby jeszcze wyższa. 

Remondis wywoził śmieci z Lubomi od lat. Przegrał przetarg
W przyszłym roku wywozem odpadów w gminie Lubomia nie będzie zajmować się już firma Remondis

Od lat w Gminie Lubomia do przetargów na wywóz i zagospodarowanie odpadów przystępowała tylko jedna firma - Remondis właśnie. Nikt inny nie startował. Mówiło się nawet, że firmy komunalne podzieliły się rynkiem i stąd brak konkurencji, a tu proszę taka miła niespodzianka - mówi wójt gminy Czesław Burek. Bo w gminnym przetargu ofertę złożył również rybnicki Transgór. I wygrał, proponując kwotę 2 mln 301 tys. zł, podczas gdy Remondis zaproponował prawie 2 mln 604 tys. zł. 

Podwyżka o 2 zł

Przełoży się nam to na stawkę 30 zł od osoby miesięcznie, lub 29 zł w przypadku gdy właściciel nieruchomości kompostuje bioodpady - mówi Czesław Burek. Stawkę musi jeszcze uchwalić rada gminy, ale to raczej formalność, bo stawka musi być adekwatna do kwoty, zaproponowanej przez zwycięzcę przetargu. Obecnie stawka za śmieci w Lubomi wynosi 28 i 27 zł (kompostownik zadeklarowało około 500 nieruchomości). Wzrośnie więc o 2 zł.

Mogło być drożej

 - Będziemy mieć jedną z niższych stawek w powiecie. Gdyby wygrał Remondis, to byłoby to nie 30 a 33 zł - przekonuje wójt. Jak dodaje, mimo że śmieci będzie wywozić nowa firma, to nie zmienią się zasady wywozu odpadów, bowiem rada gminy nie dokonywała żadnych zmian w regulaminie utrzymania czystości na terenie gminy. - Wszystko zostaje po staremu. Bioodpady będą zbierane nadal w workach, choć część gmin przechodzi na kubły. Nadal też zostaje ulga dla posiadaczy lubomskiej karty Rodzina Trzy Plus, co oznacza, że za trzecie i kolejne dziecko nie trzeba płacić opłaty - mówi wójt. 

Ludzie

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Sympaty (83.26. * .128) 10.12.2021 08:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Lubomiki!
Dziękujcie opatrzności że macie takiego Wójta jak Czesław Burek! Najlepszy gospodarz w regionie.
Moim zdaniem nikt z okolicznych włodarzy gmin miejskich i wiejskich od lat mu nie dorównuje. A że wymagający to nie wszystkim pasuje.Lebry go nie popierają to oczywiste.Życzę dużo zdrowia i pomyślności z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Pozdrawiam serdecznie.

~mieszkaniecLubomi (94.254. * .101) 09.12.2021 19:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak zawsze ręka rękę umyła. Ludzie i tak zapłacą. A dlaczego gmina płaci za śmieci od tony a nie jak kasuje od obywatela??? Bezradni i tak zagłosują jak Wójt chce.