Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Brygida Tomala wystąpi w rudzkiej bazylice. Koncert zostanie poświęcony kardynałowi Wyszyńskiemu

19 września, o godzinie 17.00, odbędzie się kolejny koncert organowy w rudzkiej bazylice w ramach festiwalu „Muzyka w starym opactwie”. - Przypominamy, że w murach Pocysterskiego Zespołu Klasztorno – Pałacowego wciąż zwiedzać można wystawę z okazji 25-lecia festiwalu - nadmienia ks. Bogdan Kicinger, dyrektor festiwalu.

Brygida Tomala wystąpi w rudzkiej bazylice. Koncert zostanie poświęcony kardynałowi Wyszyńskiemu
Brygida Tomala jest raciborzanką, fot. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Koncert poświęcony będzie osobie Prymasa Stefana Wyszyńskiego, z okazji jego beatyfikacji. - W przemówieniach błogosławionego odnajdujemy liczne wypowiedzi dotyczące muzyki religijnej. Kardynał Stefan Wyszyński często podkreślał znaczenie chorału gregoriańskiego oraz pieśni kościelnej. Wyjaśniał także teologiczne znaczenie kantyków biblijnych. Szczególnie bliski był mu Magnificat, o którym mówił, że jest interpretacją dziejów rodziny ludzkiej - mówi ks. Bogdan Kicinger.

W programie koncertu znajdą się utwory związane z teologiczno-muzycznymi przemyśleniami Prymasa Tysiąclecia, a komentarz przybliży słuchaczom ów mniej znany wątek jego nauczania, który może okazać się interesujący nie tylko dla muzyków kościelnych.


Brygida Tomala urodziła się w Raciborzu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie ukończyła wydział instrumentalny w klasie organów oraz wydział dyrygentury, kompozycji i teorii muzyki. Studia podyplomowe ukończyła u prof. J. Gembalskiego. Uczestniczyła również w kursach mistrzowskich u U. Spang-Hanssena, A. Roessler (uczennicy O. Messiaena), D. Titteringtona. Brygida Tomala koncertuje w kraju, uczestnicząc w licznych festiwalach muzyki organowej i kameralnej (m.in. „Muzyka organowa w katedrze” i Festiwal Bachowski w Katowicach, „Muzyka w starym opactwie” w Rudach, Międzynarodowe Dni Muzyki Kameralnej i Organowej w Bielsku-Białej, Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. A. Chlondowskiego w Zabrzu). Ma również na swoim koncie wiele koncertów związanych z poświęceniem nowych organów na terenie diecezji gliwickiej, a także w Niemczech (Düren), źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].