Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie żyje Jerzy Szydłowski zasłużony samorządowiec

Był dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg, zasiadał w pierwszym po upadku komunizmu zarządzie miasta w Raciborzu, a także piastował funkcję szefa produkcji w ZPC Mieszko. W latach 90. ubiegłego wieku zasiadał w raciborskiej radzie miasta.

Nie żyje Jerzy Szydłowski zasłużony samorządowiec
Jerzy Szydłowski (z prawej) jako dyrektor PZD, obok radny Leonard Malcharczyk

Szydłowski (rocznik 1945) w samorządowej kierował też Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Będąc radnym, przewodniczył komisji rewizyjnej. To ojciec Krzysztofa Szydłowskiego, który poszedł w ślady ojca, zdobywając mandat radnego Raciborza i jest od lat szefem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jerzy Szydłowski odszedł 14 grudnia, jego pogrzeb zaplanowano na Jeruzalem 17 grudnia (czwartek) o godz. 11.00.

Na zdjęciu pożegnanie odchodzącego na emeryturę J. Szydłowskiego w starostwie. W prezencie dostał wtedy zabawkową piaskarkę, bo kierowany przezeń PZD odpowiadał za zimowe utrzymanie dróg.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].