Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żeby nikt nie cierpiał chłodu zimą

W kolejce po dotacje na wymianę pieców w Raciborzu powstał zator. Na żale kolejkowiczów zwrócił uwagę radny Henryk Mainusz z Ocic. Obawia się, że oczekujący na dofinansowanie raciborzanie nie zdążą z instalacjami przed zimą.

Żeby nikt nie cierpiał chłodu zimą
Radny Henryk Mainusz.

Nestor rady Raciborza opowiedział o problemach mu zgłoszonych podczas sierpniowej sesji miejskiej. Według tego co doń dotarło, utworzyły się kolejki w wydziale ochrony środowiska i „ludzie nie potrafią tam umowy podpisać”. Umowy dotyczą uzyskania dofinansowania od Miasta i WFOŚ na ekologiczną inwestycję w domowych kotłowniach. – Mamy koniec sierpnia, a tu takie spowolnienie. Jak ci ludzie kotłowni nie przerobią to czeka ich zima bez ogrzewania – przewiduje szef klubu radnych Razem dla Raciborza. Według niego, wkrótce dojdzie do sytuacji, że instalatorzy będą odmawiali wykonania robót w krótkim czasie, który zostanie do końca roku. – A jak ludzie dopytują w urzędzie, to zawsze wytłumaczeniem jest jakiś problem obiektywny. Skąd jest ta obsuwa w czasie i na ile to spowolnienie jest groźne? – chciał dowiedzieć się od głowy miasta Henryk Mainusz.

Radnego uspokajał wiceprezydent Dominik Konieczny. Powiedział, że gdy udawał się na urlop załatwionych było około 30 procent umów, a teraz sądzi, że jest to już poziom 50 procent. Drugi zastępca prezydenta Polowego zrzucił winę na operatora projektu ekologicznych dotacji – zewnętrzną firmę, która według przepisów musi pośredniczyć w tej procedurze. – Operator stwarza ten problem. Zasłania się restrykcjami wynikającymi z pandemii koronawirusa. My go ponaglamy, żeby podołał obowiązkom wynikającym z umowy. Dołożymy starań, żeby nikt ze starających się o dotacje nie cierpiał chłodu zimą – zadeklarował D. Konieczny. Dodał, że w grę wchodzi prolongata terminu zakończenia projektu dofinansowań od Miasta i WFOŚiGW w Katowicach.

Ludzie

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].