Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyścigi na fontannie

Radna Ilona Wróbel z Kuźni Raciborskiej alarmuje. Ktoś jeździ samochodem po wyremontowanym placu Zwycięstwa i znajdującej się tam podłogowej fontannie.

Wyścigi na fontannie

O wyremontowaniu placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej mówiło się długo. Po wielu latach teren ten wreszcie doczekał się zmian i jest godny swojej nazwy. Mieszkańcy z dumą patrzą na to miejsce, ale jak się okazuje, nie wszyscy je szanują. Radna Ilona Wróbel na minionej sesji rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej prosiła obecnego na obradach zastępcę komendanta miejscowego komisariatu, podkom. Jacka Musiolika o baczniejsze sprawdzanie monitoringu. Wskazywała, że po placu Zwycięstwa i znajdującej się tam fontannie jeżdżą samochody. – Po co to zniszczyć? – pytała. – Jeżdżą tam naprawdę, robią sobie tam wyścigi – alarmowała radna.

– Monitoring jest po to, aby go wykorzystywać. Jeżeli są sygnały, zwrócimy na to uwagę – odparł podkom. Jacek Musiolik. Mundurowy wskazał również na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy anonimowo może zgłosić występujący problem. – Jeżeli będzie państwo świadkami w danym momencie, że coś się dzieje, to można od razu dzwonić na numer alarmowy, prosząc o interwencję doraźną – zalecał mundurowy.

(mad)

Ludzie

Ilona Wróbel

Wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tralala123 (178.37. * .4) 21.01.2020 18:36

zmarnowane 100tyś!

cocolino 17.01.2020 12:06

Kurde miejsce idealne na naukę techniki jazdy włączyć fontanny i trenować wychodzenie z poślizgu!
Takie rozwiązanie dałoby więcej pożytku niż teraz - mniej kolizji i wypadków na drogach!!

JanNiezbędny 17.01.2020 11:14

Co się dziwić? kuznia !