Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koszmar minionego lata

Komentarz do problemu z wytwórnią asfaltu i dyskusji z ostatniej sesji rady miasta. Instalacji od dawna nie chcą mieszkańcy.

Koszmar minionego lata
Ponad rok temu raciborscy radni zobaczyli z bliska jak działa wytwórnia asfaltu na Płoni

Cierpliwość u każdego ma swoje granice. U jednych jest krótka, u innych – jak u mieszkańców Płoni – długa, bo wytrzymali już 2,5 roku z otaczarnią, której u siebie nie chcą. Skoro tak długi czekają, to mają prawo czuć się zwodzeni przez prezydenta. Szukali pomocy u radnych, ale nie znaleźli u nich pełnego zrozumienia. Radny z Płoni Paweł Rycka, związkowiec, podkreślił, że nikt jego ręki nie dźwignie by zabrać ludziom pracę. 19 innych radnych poszło w jego ślady. Tymczasem w jego dzielnicy od października ubiegłego roku liczono, że tegoroczne lato mieszkańcy spędzą bez otaczarni w sąsiedztwie. Prawda jest inna – asfalt nadal będzie tam produkowany i na Płoni obawiają się koszmaru z ubiegłego lata, czyli upałów w smrodzie. Co ciekawe, radni opozycji mieli okazję by przejechać się po prezydencie za długotrwałe i bezowocne zabiegi o zażegnanie konfliktu na Płoni. Tymczasem ich zabiegi dowodziły, że temat otaczarni traktują jak gorącego kartofla odrzucając go w stronę prezydenta. Mirosław Lenk dosadnie nazwał taką taktykę „wypchaj się panie prezydencie” komentując uwagi Zbigniewa Sokolika, że on nie jest od decydowania o losach spółki. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że PRD od lat szuka zleceń w przetargach, choć moce przerobowe ma ograniczone i kończy rok stratą. Jak ćma lgnąca do ognia by zginąć. Gdyby ustalenia z października 2017 czy marca 2018 wprowadzić jeszcze w 2015 roku, gdy ludzie z Płoni poszli z problemem do prezydenta Lenka, dziś o sprawie nikt by już nie pamiętał.

Mariusz Weidner


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Leno 08.04.2018 14:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Rycka powinien być ostatni raz radnym.