Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powstaje nowa rozlewnia dla Raciborskiego

Trwają prace przy budowie nowej hali produkcyjno-magazynowej Browaru Zamkowego w Raciborzu. - Jesienią wszystko powinno być gotowe - mówi Jerzy Łazarczyk, właściciel browaru.

Powstaje nowa rozlewnia dla Raciborskiego
Prezes Browaru Zamkowego w Raciborzu Mariusz Dudek i elementy konstrukcji stalowej przyszłej hali produkcyjno-magazynowej

Przejeżdżając ulicą Zamkową w Raciborzu trudno nie zauważyć wykopów, które poczyniono na przedpolu zabudowań Browaru Zamkowego. To w nich staną fundamenty nowej hali produkcyjno-magazynowej, w której będzie prowadzony rozlew piwa Raciborskiego do butelek i magazyn tegoż piwa butelkowego. - Chcemy zmienić park maszynowy i te urządzenia, które chcemy zainstalować, tutaj [w dotychczasowej hali - red.] się nie zmieszczą - mówi o głównej przyczynie inwestycji Mariusz Dudek, prezes Browaru Zamkowego w Raciborzu.

Zarząd browaru zapewnia, że dzięki inwestycji, proces rozlewu będzie nowocześniejszy. Poprawią się również warunki logistyczne - manewrowanie ciężarówek przy używanej obecnie hali, zlokalizowanej na podwyższeniu terenu, stanowi nie lada wyzwanie. - Dzięki nowej hali uda się to "ucywilizować" - dodaje Jerzy Łazarczyk, właściciel Browaru Zamkowego.

Prezes M. Dudek podkreśla, że budowa nowej hali nie pociągnie za sobą zwiększenia mocy produkcyjnych browaru. - Będziemy warzyć tyle piwa, ile warzymy teraz, ale będziemy robić to w sposób bardziej efektywny - lepszy - kończy. O jakiej ilości piwa mowa? W zeszłym roku raciborski Browar Zamkowy sprzedał 50 tys. hektolitrów złocistego napoju.

Budowa nowej hali zbiega się z jubileuszem 450-lecia istnienia Browaru Zamkowego w Raciborzu.

(żet)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].