Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gospodarka ściekowa tematem spotkania w Katowicach

Prawnym aspektom gospodarki ściekowej w Polsce poświęcona była konferencja zorganizowana przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Spotkanie otworzyli: Andrzej Pilot - prezes ‪‎WFOŚiGW, Maciej Thorz - dyrektor Wydziału Urzędu Marszałkowskiego oraz Zbigniew Gieleciak - prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach.

Gospodarka ściekowa tematem spotkania w Katowicach

W konferencji wzięli udział przedstawiciele powiatów i gmin z województwa śląskiego. Zaprezentowane zostały m.in. informacje na temat realizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, pozwoleń wodno-prawnych oraz finansowania gospodarki wodno-ściekowej. Przedstawiciel katowickiego Funduszu, Krystian Smuda, poinformował o możliwościach finansowania inwestycji ze środków WFOŚiGW w Katowicach. Omówiono także finansowanie zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Podczas konferencji przedstawione zostały także dobre praktyki realizacji inwestycji ściekowych na przykładzie Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu oraz RCGW S.A. w Tychach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].