Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

Thundersi rozpoczną sezon na stadionie przy ul. Gliwickiej

21.06.2016 00:00 red

Futbol amerykański Już w sobotę, 25 czerwca będzie okazja kibicować rybnickim Grzmotom, którzy rozegrają inauguracyjny mecz w sezonie 2016 na rybnickim stadionie miejskim przy ul. Gliwickiej 72. Podczas spotkania zmierzą się z drużyną Hammers Łaziska Górne. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15.00, wstęp wolny. 

– Wracamy do gry. To spotkanie jest dla nas bardzo ważne z dwóch powodów. Po pierwsze będą to derby okręgu rybnickiego gdzie zmierzymy się z kolegami z Łaziska Górnych, którzy jeszcze w zeszłym sezonie grali w naszych barwach, a teraz staną naprzeciwko nas. Po drugie, i chyba najważniejsze, będziemy świętować 5-lecie istnienia klubu Rybnik Thunders. Do zobaczenia 25 czerwca – mówi Dawid Żebrak, wiceprezes Rybnik Thunders.

Poprzedni sezon drużyna Rybnik Thudners zakończyła z najlepszym bilansem na fotelu lidera w grupie południowo-wschodniej PLFA II. Co wśród pasjonatów futbolu amerykańskiego wywołało wręcz sensację. Sezon 2015 był przełomowy dla drużyny rybnickich „Grzmotów” co uruchomiło machinę, która do dzisiaj zadziwia w środowisku lokalnym. – Moja sympatia do futbolu amerykańskiego wynika z wielu czynników. Pominę fakt, iż mój syn podziela moją pasje do tego sportu będąc czynnym zawodnikiem. Fascynuje mnie w tym sporcie kult siły, powiązanej jednak nierozłącznie z taktyką, strategią i sztuką wojny. Futbol amerykański jest sportem gromadzący fanów nie zaś tępych zabijaków jak w innych sportach. Ubiór zawodników fascynuje wszystkich, szczególnie młodych mężczyzn, chłopaków. Uważam, że najbliższy mecz spowoduje olbrzymie zainteresowanie futbolem amerykańskim w Rybniku. Mam nadzieje na stworzenie szkółki futbolu promującej zdrowy tryb życia – mówi Piotr Sędziak, prezes firmy SILESIA2000 główny sponsor drużyny Rybnik THUNDERS.

(pm)

  • Numer: 25 (502)
  • Data wydania: 21.06.16
Czytaj e-gazetę