Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Roksana Durczok z Czernicy została Miss World Poland Ziemi Rybnickiej 2016

24.05.2016 00:00 red.

W rybnickim klubie Ambrozja odbyły się wybory Miss World Poland ziemi Rybnickiej 2016. Przed jury zaprezentowało się 12 dziewczyn. Największe uznanie w ich oczach zdobyła Roksna Durczok. Pierwszą wicemiss została Magdalena Szyja, drugą – Paulina Mękal.

Konkurs Miss World Poland to bezpośrednie, krajowe eliminacje do konkursu Miss Świata, a poprzedzał je kwietniowy casting. Wtedy zapytaliśmy Edytę Dwornik, która od dwudziestu lat organizująca konkursy piękności – czy jest uniwersalny wzór urody. – Jednego kanonu urody nie ma – tłumaczy właścicielka Agencji Mody Prestige, która była główną organizatorką wyborów miss w Rybniku, i dodaje: – Dziewczyna powinna być naturalna, wysoka (przynajmniej 175 cm wzrostu) i szczupła, a reszta to już kwestia osobowości. Dziś dużo większą wagę niż kiedyś przywiązuje się do tego by znała języki, była inteligentna i przebojowa – twierdzi Edyta Dwornik.

Roksana Durczok, która otrzymała koronę Miss World Poland Ziemi Rybnickiej, mieszka w Czernicy. Obecnie najwięcej czasu poświęca studiowaniu kosmetologii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Udział w imprezie zorganizowanej w Ambrozji, nie był jej debiutem w tego rodzaju rywalizacji. Roksana to była Wakacyjna Dziewczyna „Nowin” oraz Miss Śląska i Zagłębia. Startowała również m.in. w konkursie Foto Models Poland. – Wszystkie dziewczyny, które ze mną rywalizowały były piękne. Jury miało trudny wybór. Cieszę się ze zwycięstwa i jeżeli będzie opcja, aby wziąć udział w wyborach ogólnopolskich, to na pewno z niej skorzystam – mówi nam Roksana. Pytana, czy nie boi się zarzutów, że uczestniczy w targach próżności, zdecydowanie temu zaprzecza. – Nie rozumiem takich głosów. Nikt, nikogo do niczego nie zmusza. Śmieszą mnie takie stereotypy. Mówi się również, że jeżeli dziewczyna jest ładna, to nic nie ma w głowie. A zapewniam, że tak nie jest – kończy najpiękniejsza uczestniczka wyborów Miss World Poland Ziemi Rybnickiej 2016, która w wolnych chwilach śpiewa i gra na skrzypcach. Teraz tego wolnego czasu może nie mieć za wiele, bo jak zapewniają organizatorzy wyborów w Rybniku, mieszkanka Czernicy może z powalczyć o sukces w rywalizacji ogólnopolskiej.

Marek Pietras

  • Numer: 21 (498)
  • Data wydania: 24.05.16
Czytaj e-gazetę