Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Czterdzieści zarzutów dla lekarza z Rybnika

17.05.2016 00:00 red.

Za wypisywanie niezgodnych z prawdą zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy, medyk brał pieniądze, alkohol, a nawet papierosy.

Śląscy policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kilkudziesięciu zarzutów korupcyjnych 62-letniemu lekarzowi. Śledczy ustalili, że nieuczciwy lekarz przyjmował łapówki za wypisanie „lewych” zwolnień lekarskich. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał karze.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej w Katowicach już od dłuższego czasu interesowali się działalnością rybnickiego lekarza rodzinnego. Szczegółowe ustalenia śledczych wykazały, że 62-letni medyk od kilku lat przyjmował łapówki. Przestępczy proceder trwał blisko 10 lat. Za wypisanie niezgodnego z prawdą zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy, medyk brał pieniądze, alkohol, a nawet papierosy. Prokurator z Rybnika przedstawił mężczyźnie 40 zarzutów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za taki proceder kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat więzienia.

(r)

  • Numer: 20 (497)
  • Data wydania: 17.05.16
Czytaj e-gazetę