Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 9 (486) Data wydania: 01.03.16
Czytaj e-gazetę

Boli mnie brak jedności

3 pytania do Łukasza Kohuta, przewodniczącego Okręgu 30 Twojego Ruchu, fotografa i społecznika.

Czy po ostatnich wyborach nadal jest pan związany z polityką?

Mam wykształcenie w tym kierunku i był to jeden z czynników, dla którego chciałem wrócić do Polski. Wiadomo, że w polityce można działać w swoim kraju. To dla mnie ważna działka i codziennie pracuję na tym polu, szczególnie w mediach społecznościowych. Uważam, że nie może być tak, że jedna opcja ma całą władzę. Myślę, że prędzej czy później siły liberalne dojdą do głosu.

Czy ciężko pogodzić wszystkie pana działania w polityce, różnego rodzaju organizacjach, np. DURŚ i media społecznościowe?

Obecnie mam swoją firmę i jestem freelancerem. Lubię spotkania z ludźmi, a Stowarzyszenie DURŚ to organizacja, która bardzo pasuje mi ze względu na tematykę kultury śląskiej, tradycji, gwary. Zebrali się tam ludzie w różnym wieku i z różnych dziedzin, co jest bardzo cenne. Na portalu Facebook prowadzę profile „Miejsca w Rybniku, o których nie miałeś pojęcia” oraz „Medium Rybnik”, ale one głównie opierają się na materiałach przysyłanych przez osoby zainteresowane tą tematyką. Fotografia z kolei stała się powoli moim zawodem, chcę otworzyć sklep ze zdjęciami artystycznymi z Rybnika i okolicy, bo widzę, że moje fotografie łączą ludzi z prawicy i z lewicy.

Nawiązując do tego, że wspomniał pan o powrocie do Polski, proszę powiedzieć czego z krajów Skandynawii najbardziej brakuje panu u nas i czy boli pana obecny stan powietrza w regionie?

Nie będę mówić o pieniądzach, bo wiadomo, że zarobki w naszym kraju i krajach Skandynawii są nieporównywalne. Mnie szczególnie brakuje społeczeństwa obywatelskiego. Tam można odczuć na każdym kroku, że ludzie ze sobą żyją, lubią przebywać ze sobą oraz szanują państwo i wszystkie jego elementy. Tutaj mamy specyficzną wojnę polsko-polską politycznie i społecznie. Skandynawowie doszli do takiego momentu w historii, że potrafią żyć ze sobą. U wszystkich odczuwalna jest miłość do Norwegii – bo głównie o tym państwie mówię. Tam święta narodowe jednoczą. Wtedy aż chce się w tym uczestniczyć. Ważna jest także bliskość natury, Skandynawia to według mnie najpiękniejsze miejsce na ziemi. Na szczęście u nas też mamy różnego rodzaju perełki: uwielbiam np. ulicę Sportową w Jankowicach, tam czuję się trochę jak na fiordzie. Jeśli chodzi o powietrze, to nawet nie ma co porównywać nas do Skandynawii. Miejmy nadzieję, że sprawa ulegnie wkrótce rozwiązaniu, bo gdy obserwuję analizy powietrza i poziomy zanieczyszczeń ogarnia mnie przerażenie.