Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 7 (432) Data wydania: 17.02.15
Czytaj e-gazetę

Nieobiektywnie: Niby normalność, a zadziwia

Komentarz Marka Pietrasa, Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego

Jakiś czas temu, byłem zmuszony do wezwania karetki pogotowia. Prawdę mówiąc, sprawę powinna załatwić pielęgniarka, pełniąca dyżur w jednej z przychodni, ale na skierowaniu, które jej przedstawiłem pani doktor zapomniała wpisać potrzebnej adnotacji pt. „wizyta domowa”. Wysłuchałem więc narzekań na pracę lekarzy, potem że nikt za taką usługę nie zapłaci i że mam dzwonić na pogotowie. Otrzymałem też praktyczną poradę: niech pan nie da się zbyć. Wychodząc z poradni, pomyślałem „ot polska służba zdrowia” i zadzwoniłem na pogotowie. Zespół pojawił się bardzo szybko i sprawnie przystąpił do swoich obowiązków. Przyglądałem się ich pracy i byłem pod wrażeniem ich profesjonalizmu, ale też zwykłych „ludzkich” odruchów. Dwóch ratowników i pani doktor zaopiekowali się moim dziadkiem. Nie potraktowali go jak kolejny numer pesel, który wpiszą do raportu, a potem rozliczą, tylko jak człowieka oczekującego – nie tylko na zastrzyk, ale również na chwilę rozmowy i wsparcie. Gdy pogotowie odjechało, uczestniczyłem w rozmowie, podczas której padały sformułowania: ale fajny zespół, mili ludzie, zainteresowali się pacjentem. Po chwili pomyślałem, że tak przecież powinno być zawsze. Ratownicy i pani doktor nie zrobili nic, co wykraczało poza ich zakres obowiązków. Zachowywali się normalnie i to już wystarczyło, aby zadziwić. Jeszcze długo potem zastanawiałem się, czy dożyjemy czasów, że normalność nie będzie czymś wyjątkowym w naszej służbie zdrowia. Potem wstałem i poszedłem wyrzucić do kosza skierowanie od pani doktor, która nie wpisała tego, co wpisać powinna.