Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51/52 (424/425) Data wydania: 23.12.14
Czytaj e-gazetę

Gala judo. Rodzinnie i na luzie

Sporty walki – Polonia Rybnik

Rybniccy judocy podsumowali sezon 2014. Okazją do tego była coroczna gala. – Jak zwykle chcieliśmy pokazać przekrój całego klubu, a także nagrodzić naszych najlepszych zawodników. W tym roku przyjęliśmy trochę luźniejszą konwencję. Mam nadzieję, że spodoba się naszym gościom – stwierdził Juliusz Kowalczyk, prezes Polonii Rybnik.

Sukcesów rybnickich judoków, w kończącym się roku, nie brakowało. Rybniczanie stawali na podium m.in. mistrzostw Europy juniorów i kadetów, pucharów Europy juniorów, ale także zdobywali medale na seniorskich mistrzostwach Polski. – W ubiegłym roku, po gali mówiłem, że czekam z niecierpliwością na to, co zrobi w kolejnym sezonie Julia Kowalczyk i doczekałem się medalu na mistrzostwach Europy kadetek. Wielkim zaskoczeniem było dla mnie to, co wyczyniała Ania Borowska na mistrzostwach Europu juniorek. Nie zaskoczyło mnie, jak walczyło, tylko fakt, że stanęła na najwyższym stopniu podium. Wiedziałem, że stać ją na medale, ale nie sądziłem, że na złoty. Później przeżyłem ogromy szok i wielkie zadowolenie, gdy Piotr Kuczera, który pozbierał się po 5. miejscu na ME juniorów, dokopał wszystkim seniorom w naszym kraju, zostając mistrzem Polski. Udowodnił, że jest facetem, który może królować na matach bardzo długo. Teraz czekam już na medal z mistrzostw świata. Ja sam byłem w tej imprezie piąty. Chciałbym, żeby ktoś poprawił w końcu ten wynik. A potem będę czekał na występ rybnickiego judoki na igrzyskach olimpijskich  – powiedział Artur Kejza, trener rybnickich judoków.

Na gali działacze Polonii Rybnik dziękowali również sponsorom i wszystkim osobom, które wspierają klub. Specjalne podziękowania otrzymał Adam Fudali. Za czasów jego rządów, Polonia mogła liczyć na duże wsparcie Miasta, co przełożyło się na medale imprez mistrzowskich. Na sali nie zabrakło również nowego prezydenta – Piotra Kuczery, który nagrodził za wybitne osiągniecia m.in… Piotra Kuczerę. Po czym stwierdził: – Zawsze lubiłem przychodzić na galę organizowaną przez Polonię Rybnik, bo jest ona  bardzo rodzinna. Wiem także, że moje imię i nazwisko jest w tym klubie dość popularne. 

Marek Pietras