Numer: 49 (422) Data wydania: 09.12.14

Volley wygrał derby

Siatkówka – II liga

W raciborskiej Arenie Rafako rozegrano derbowy pojedynek II ligi siatkówki mężczyzn pomiędzy Rafako Racibórz a Volleyem Rybnik.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem rybnickiej drużyny 3:1. Już przed meczem wiadomo było, że siatkarze AZS Rafako są w bardzo trudnej sytuacji. Dzień wcześniej rozegrali zaległy mecz w Radlinie (przegrana 0:3), a niespełna 24 godziny później przyszło im się mierzyć z równie wymagającym rywalem z Rybnika. Do tego trener AZS – Radosław Gorski nie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych graczy, co utrudniło zestawienie składu na sobotni mecz.

Pierwszy set należał do podopiecznych trenera Wojciecha Kasperskiego, którego wygrali 25:20. Również druga odsłona zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem przyjezdnych. W trzecim, najbardziej wyrównanym secie, gospodarze zwyciężyli do 23. Czwarta część meczu okazała się ostatnią. Volley wygrał w niej 25:14 i w całym meczu 3:1.

W drużynie z Rybnika zagrało czterech zawodników, do niedawna kojarzonych z AZS Rafako Racibórz: Aleksander Galiński, Krystian Lipiec, Mariusz Jajus i Łukasz Taterka.

Volley już w czwartek powalczy o kolejne ligowe punkty. Na swoim parkiecie zmierzy się z wiceliderem z Tych. Początek spotkania o godz. 18.00 w hali przy Gimnazjum nr 2.

(pm)

Po meczu powiedział:

Wojciech Kasperski, trener TS Volley

W trzecim secie było parę prostych błędów i dlatego przegraliśmy. Daliśmy w tej części meczu pograć przeciwnikowi i wykorzystał to w końcówce seta. Koncentracja wróciła na czwartego seta i pokazaliśmy wtedy właściwą swoją grę. To nie był super mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze są zwycięstwa. Styl owszem też jest ważny, bo przed nami trudniejsi rywale. Momentami dopasowaliśmy się do słabej gry Rafako. Wyróżniłbym Arka Terleckiego, który zawsze gra na swoim wysokim poziomie. Całkiem dobrze w rozegraniu zaprezentował się Olek Galiński. Spora część zawodników Volleya grała wcześniej w klubie z Raciborza, więc to była większa gratka dla kibiców, bo pamiętają tych chłopaków jak grali dla nich, zdobywali punkty, wygrywali mecze i dawali im dużo radości. Nie do końca rozumiem zachowanie kibiców. Było dużo bardzo negatywnych i krzywdzących okrzyków w stronę byłych siatkarzy AZS. Oni, przez wiele lat zostawiali tutaj swój pot, łzy i serce. Nie zasłużyli, żeby teraz ich tak traktować.

AZS Rafako Racibórz - TS Volley Rybnik
1:3 (20:25, 18:25, 25:23, 14:25)

TS Volley: Łata, Lipiec, Dudek, Konsek, Jajus, Galiński, Borecki, Niestrój, Skolimowski, Noga, Terlecki. AZS Rafako: Stellmach, Barciak, Kućma, Błaszczok, Mazurek, Szafirski, Otlik, Psota, Gonsior, Krzanicki, Nowacki.

• TKS Tychy –JSW KOKS Radlin 3:1 (25:17, 25:18, 26:28, 26:24)
• Juvenia Głuchołazy –TKKF Czarni Katowice 2:3 (25:19, 25:22, 15:25, 19:25, 13:15)
• Winner Czechowice-Dziedzice – AZS Politechnika Opolska 3:0 (25:20, 27:25, 25:17)
• AT Jastrzębski Węgiel II – UKS Strzelce Opolskie 3:1 (25:17, 17:25, 25:20, 25:20)