Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Rybnicki wyścig chce się rozwijać

14.10.2014 00:00 red

Tour de Rybnik 2015 wg. wstępnych założeń ma być imprezą dwudniową. Pierwszego dnia organizatorzy przewidują tylko jeden wyścig, w którym wystartują mężczyźni w kat. orlik oraz elita – I etap. Drugiego dnia na kibiców będą czekały, aż cztery wyścigi. Wystartują: amatorzy, mężczyźni w kat. orlik oraz elita – II etap, kobiety w kat. junior, orlik, elita oraz   4. mini Tour de Rybnik, czyli wyścig dla najmłodszych.

Rozwój wyścigu to efekt licznych sukcesów polskich kolarzy (m.in. Rafała Majki w Tour de Pologne oraz Michała Kwiatkowskiego w mistrzostwach świata). Nic tak nie dodaje wiatru w żagle jak sukcesy, dlatego organizatorzy postanowili wykorzystać wzrost popularności kolarstwa na rozwój imprezy. Tour de Rybnik to jedyna tej rangi impreza kolarska w województwie śląskim. Kolarska liga mistrzów – ProLiga – zobowiązuje do tego, aby nieustannie rozwijać i wzbogacać imprezę. – 8. Tour de Rybnik to ogromne wyzwanie organizacyjne. Przed nami m.in. rozmowy z policją i zarządcami dróg, a także pozyskanie sponsorów. To bez wątpienia dwa najważniejsze punkty organizacji imprezy. Czy nam się uda? Gdybyśmy w to nie wierzyli, to nie podejmowalibyśmy próby realizacji tak ambitnego celu – tłumaczy Robert Słupik, dyrektor wyścigu. – Już wysłaliśmy zgłoszenie wyścigu do Polskiego Związku Kolarskiego. Lada dzień będzie gotowa oferta dla sponsorów i zaczynamy pracę nad kolejną edycją wyścigu – dodaje Słupik.

Fundacja Elektrowni Rybnik, Centrum, Kształcenia Inżynierów oraz Fizjo-Sport już teraz zapraszają wszystkich do współpracy przy 8. edycji rybnickiej imprezy kolarskiej. Firmy, media, partnerzy czy osoby prywatne, które pragną współpracować przy kolejnej edycji rybnickiej imprezy zapraszamy do kontaktu z organizatorami. Edycja 2015 identycznie jak poprzednie zaplanowana jest na wrzesień. Konkretna data będzie znana po zatwierdzeniu kalendarza imprez przez Polski Związek Kolarski.

(opr. pm)

  • Numer: 41 (414)
  • Data wydania: 14.10.14
Czytaj e-gazetę