Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Magiczny wieczór wspomnień

20.12.2011 00:00 red

W Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbyło się kolejne spotkanie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST. Spotkanie, zwane „Kwartalnikiem”, gdyż odbywa się raz na kwartał poprowadzili absolwenci TG Leon Adamczyk – prezes Stowarzyszenia i Grażyna Kohut – wiceprezes, a jednocześnie dyrektor ZST. 

Spotkanie miało wyjątkowy charakter. Przybrało formę wieczoru poezji i wspomnień o zmarłych nauczycielach TG i ZST. Tę sentymentalną podróż w czasie zapewnili swoim starszym kolegom – absolwentom uczniowie ZST, którzy przedstawili program poetycko–muzyczny wyreżyserowany przez Ewę Tyc, nauczycielkę języka polskiego. Pięknu słowa i muzyki towarzyszyło piękno z serc, wzruszających wspomnień absolwentów i nauczycieli o swoich nieżyjących nauczycielach bądź kolegach z pracy. W ramach spotkania odbyło się również uroczyste otwarcie wystawy prezentującej publikacje książkowe absolwentów i nauczycieli ZST. Otwarcia dokonał prezydent Adam Fudali.

W nawiązaniu do niedawno minionego górniczego święta, Barbórki, zebrani goście mieli okazję posłuchać występu szkolnych gawędziarzy, przygotowywanych przez Krystynę Pierchałę, zdobywców wyróżnienia na tegorocznym Konkursie Gawędziarzy w Rybniku.

Kolejnym etapem spotkania była wizyta św. Mikołaja, który, jak przystało na tego świętego, rozdawał upominki wszystkim zebranym. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i życzeń podczas łamania się opłatkiem. W ten świąteczny, uroczysty nastrój wprowadził wszystkich zebranych obecny na spotkaniu ksiądz Grzegorz Jabłonka – absolwent ZST. 

(opr.pm)

  • Numer: 51/52 (267/268)
  • Data wydania: 20.12.11