Numer: 35 (147) Data wydania: 01.09.09

Czernica gromi Olzę

W grupie I raciborskiej C klasy drużyna LKS Zameczek Czernica rozgromiła KS Olszynkę Olza 8:0.

Już w 5 min spotkania Sebastian Ziętek strzelił pierwszego gola, a kilka minut później podał z wyczuciem kapitanowi drużyny, Adrianowi Derze, który podwyższych na 2:0. Mecz nie musiał być jeszcze rozstrzygnięty, ale zawodnicy Olzy nie potrafili znaleźć się na boisku. 12 minuta to kolejny gol, strzelcem był znów Ziętek. Ale to Dera miał się okazać gwiazdą spotkania. 3 minuty po tej bramce w polu karnym przeciwnika zawodnicy Czernicy beztrosko wymieniali sobie piłkę, po czym przejął ją kapitan i podwyższył na 4:0.

Po kolejnym straconym golu zawodnicy Olzy potrafili tylko na chwilę utrzymać się przy piłce. W 25 min spotkania Czernica zdobyła kolejnego, piątego już, gola. Strzelcem był znów Dera, po pewnej asyście Ziętka. 2 min później Dera podniósł wynik na 6:0.

W drugiej połowie przez wiele minut żadna ze stron nie potrafiła wykrzesać z siebie determinacji. Gra się nie kleiła. W 51 minucie, po opornie budowanej akcji Paweł Styrnol nie popisał się celnością i bramkarz Olzy nie musiał nawet kiwnąć palcem. Przy następnym strzale tego zawodnika, 8 minut później, piłka trafiła już wprost do rąk Piocha, co w końcu obudziło trochę grę po przerwie. Ale Czernica już tak nie szarżowała jak w pierwszej połowie, goście mogli więc utrzymać się przy piłce, a nawet zbudować kilka akcji. Tak właśnie było w 64 minucie, gdy budzący całe boisko atak Roberta Krótkiego skutecznie przerywali obrońcy Czernicy. Za to w szybko wyprowadzonej kontrze nie popisał się tym razem Dera. W samotnym pojedynku z Piochem przestrzelił piłkę obok bramki. Bramkarz Olzy pokazał również klasę w 73 minucie, podczas rożnego. Marek Ochojski strzelił w prawy róg, bramkarz rzucił się i przedłużył piłkę poza bramkę.

Na 8 minut przed gwizdkiem między obrońcami Olzy doszło do nieporozumienia. Dera nie mógł tego nie wykorzystać i strzelił tak długo wyczekiwanego w drugiej połowie gola. W ostatniej minucie spotkania, kapitan Czernicy ostatecznie pogrążył zawodników Olzy na 8:0.

Zameczek Czernica – KS Olszynka Olza 8:0 (6:0)
Bramki: Ziętek 2 (5’, 12’), Dera 6 (9’, 15’, 25’,27’, 82’ i 90’)
LKS „Zameczek” Czernica: Rapacki, Paduszek, Pieczka, Brzoska, Ochojski, Jeszka, Hadam, Sitko, Styrnol, Ziętek, Dera.
KS „Olszynka” Olza: Pioch, Langer, Ł. Ryszka, M. Ryszka, Wala, Stajer, Krótki, Kurka, Długi, Kudla, Kłosek.

Jan Twardzik, trener „Olszynki”: Po spadku z klasy B, zawodnicy pozmieniali kluby. W zasadzie musimy budować zespół od nowa, ściągamy zawodników ze szkół. Ten mecz z pewnością nie będzie sprzyjał motywacji do dalszej walki.

Tadeusz Leśnik, trener „Zameczka”: Czy dostaniemy się do B-klasy, to się jeszcze okaże, dopiero uczymy się grać. To pierwszy mecz, chłopaki mocno się zmobilizowali. No i sukces Dery, naszego najlepszego strzelca. Ale musiałbym go też skrytykować za te sytuacje, których nie wykorzystał.