Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Strażacy z Krzyżkowic pożegnali „renówkę”. Mają jeszcze scanię i opla

09.03.2021 00:00 sub

PSZÓW Po przetargu, jaki odbył się w urzędzie miasta, strażacy z OSP Krzyżkowce pożegnali swój samochód ratowniczo-gaśniczy renault midliner, który służył w jednostce od 2011 roku.

W wyniku przetargu miasto sprzedało wóz bojowy za 143 tys. zł. Nowi nabywcy byli bardzo zadowoleni z pojazdu, który teraz będzie służyć w Wielkopolsce. – Pożegnaliśmy samochód Renault Midliner, który służył mieszkańcom Krzyżkowic i Pszowa, a zarazem całego powiatu. Samochód rozpoczął służbę na podziale bojowym Naszej jednostki w 2011 roku. Podczas 10 letniej służby nigdy nas nie zawiódł. Był zawsze w pełnej gotowości do podjęcia działań ratowniczo – gaśniczych i szczęśliwie wracał do bazy. Życzymy nowym właścicielom OSP Pawłowo Żońskie z Gminy Wągrowiec, aby nigdy ich nie zawiódł i zawsze szczęśliwie wracali do swojej jednostki. My zawsze będziemy mile wspominali Naszą Renówkę. Samochód opuścił Naszą remizę i Miasto pozostawiając wolne miejsce w boksie – na coś młodszego? Może większego? Czas pokaże – komentują strażacy z OSP Krzyżkowice.

Warto dodać, że na podziale bojowym OSP Krzyżkowice głównym samochodem jest obecnie scania xt, która do jednostki trafiła w 2019 roku jako zupełnie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Jednostka ma także na wyposażeniu lekki samochód opel vivaro.(ska)

  • Numer: 10 (1059)
  • Data wydania: 09.03.21
Czytaj e-gazetę