Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

RAFA pomaga seniorom

07.04.2020 00:00 sub

Nauczyciele i rodzice podopiecznych Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego RAFA w Wodzisławiu Śl. uszyli już około pół tysiąca maseczek ochronnych

WODZISŁAW ŚL. – To, co mogliśmy wspólnie, ale oczywiście oddzielnie zrobić jako społeczność RAFY, to podzielić się zadaniami, których efektem są uszyte maseczki. Wspólnymi siłami, które ograniczają wyłącznie własne umiejętności i talenty, uszyliśmy już blisko 500 sztuk maseczek – mówi Beata Rączka z wodzisławskiej RAFY.

Pierwsze 100 sztuk maseczek przekazano już 23 marca seniorom z gorzyckiego Domu Pomocy Społecznej. 2 kwietnia, w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Dzień dla Autyzmu, placówka przekazała kolejne 150 sztuk seniorom z Gorzyc.

– To bardzo ważny dla nas dzień, także dlatego, że chcemy wykorzystać go, jak co roku zresztą, do głośnego obwieszczania wszystkim wokół, że JESTEŚMY. Osoby z autyzmem: małe, malutkie, większe i starsze, są wokół Ciebie. Ze swoimi problemami, potrzebami i lękami. I tak jak każdy z nas, chcą być akceptowane, rozumiane i zadowolone ze swego życia. Mają świadomość swojej inności. I chcą, by ta inność nie powodowała obaw u innych osób. By tak się nie działo, każdy z nas musi poznać tę inność – podkreśla Rączka.

Kolejne 100 sztuk maseczek RAFA przekaże także pszowskiemu oddziałowi PCK. Dotychczas to krwiodawcy zrzeszeni wokół pszowskiego PCK przekazywali RAFOWICZOM czekolady z różnych okazji. – Dziś RAFA może uczynić coś dobrego swoim darczyńcom. Wcześniej przekazaliśmy także maseczki do raciborskiego punktu krwiodawstwa. I wiecie co? Dzielenie się jest naprawdę super! Daje moc i poczucie radości - podkreśla Rączka.(art)

  • Numer: 14 (1011)
  • Data wydania: 07.04.20
Czytaj e-gazetę