środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Przy szkole bezpiecznie się pożegnasz i odjedziesz

19.11.2019 00:00 sub

Przy budynku jednej z radlińskich podstawówek powstały miejsca, dzięki którym rodzice bezpiecznie i komfortowo wysadzą z samochodów dzieci.

RADLIN Kilka tygodni temu burmistrz Radlina Barbara Magiera podjęła zarządzenie w sprawie wprowadzenia organizacji ruchu na bocznej ul. Rymera, a konkretnie w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3. W efekcie pojawiły się tam dwa miejsca postojowe „Pożegnaj i odjedź”.

Nowe miejsca umożliwią chwilowe zatrzymanie się zmotoryzowanych bez tamowania ruchu, aby pożegnać się, wysadzić podwożoną osobę i pojechać dalej. Ich utworzenie to odpowiedź na prośby rodziców, którzy zgłaszali problemy z wysadzaniem podwożonych do szkoły pociech. Do tej pory sporo aut zatrzymywało się przy wlocie ulicy, co stwarzało różne niebezpieczne sytuacje oraz utrudniało ruch w tym miejscu. W rejonie podstawówki wymalowano już dwa niebieskie prostokąty z napisem P+O, pojawiły się również odpowiednie znaki pionowe.

– Miejsca postojowe „Pożegnaj i odjedź” w tym miejscu były bardzo potrzebne. Dlatego zdecydowaliśmy się na ich wykonanie - podkreśla zastępca burmistrza Radlina Zbigniew Podleśny. Dodaje, że dzięki temu rodzice mogą w bezpieczny sposób wysadzić swoje pociechy.(juk)

  • Numer: 47 (991)
  • Data wydania: 19.11.19
Czytaj e-gazetę