Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

Duży Kaliber: Złodziejski duet w rękach policji

21.05.2019 00:00 sub

RACIBÓRZ Raciborscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego. Wkrótce okazało sie, że przestępca nie działał sam. Teraz zatrzymani mężczyźni mogą trafić do więzienia.

Do włamania doszło w niedzielny wieczór 12 maja. - Stróże prawa natychmiast po przyjęciu informacji o przestępstwie podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie osoby lub osób związanych z przestępstwem. Ustalenia policjantów pozwoliły w poniedziałkowy poranek zatrzymać 27-letniego mieszkańca Raciborza. W toku prowadzonego postępowania ustalono, że działał wspólnie z 34-letnim znajomym, z którym przy pomocy dopasowanego klucza włamali się do sklepu, a następnie skradli pieniądze z kasetki w kwocie 8 274 zł - czytamy w komunikacie KPP w Raciborzu.

Ponadto w trakcie przeszukania garażu należącego do jednego ze sprawców kradzieży, kryminalni ujawnili 0,62 grama amfetaminy. Sprawcy w trakcie konfrontacji przyznali się do włamania. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez nich przestępstwo to dziesięć lat więzienia. (żet)

  • Numer: 21 (966)
  • Data wydania: 21.05.19
Czytaj e-gazetę