Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Promocja na kółkach, czyli jak szkoły chcą trafić do uczniów

30.04.2019 00:00 sub

Władze powiatu i dyrektorzy szkół średnich - wszyscy wsiedli do jednego autobusu, a kierowca wykonał premierową „rundkę” ulicami Wodzisławia. Autobus był szczególny, bo oklejony hasłami zachęcającymi do nauki w szkołach powiatu wodzisławskiego. - W ten oryginalny sposób chcemy promować nasze szkoły - mówi starosta Leszek Bizoń.

POWIAT Wkrótce rusza nabór do szkół średnich w powiecie wodzisławskim. Rekrutacja będzie miała szczególny charakter. Do szkół średnich pójdą jednocześnie dwa roczniki: uczniowie, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową, a także absolwenci gimnazjów. Według szacunków , w naszym powiecie to ponad 3 tys. osób. Chętnych nie będzie więc brakować, jednak władze powiatu i tak zdecydowały się na oryginalną promocję szkół średnich. Jeden z powiatowych autobusów przeszedł lifting - zyskał nowy wygląd, bo został oklejony hasłami promującymi naukę w szkołach powiatu wodzisławskiego. 25 kwietnia został zaprezentowany po raz pierwszy. W inauguracyjnym spotkaniu połączonym z krótką przejażdżką wzięli udział włodarze powiatu oraz dyrektorzy wszystkich szkół średnich.

Autobus promocyjny to jeden z elementów kampanii zachęcającej ósmoklasistów i uczniów gimnazjów do kontynuowania nauki w powiatowych szkołach, zarówno w technikach, jak i liceach oraz szkołach branżowych. - Pomysł wyszedł od pracowników wydziału oświaty. Szczegóły uzgodniliśmy z naszym partnerem, czyli PKS-em Racibórz. W ten oryginalny sposób chcemy promować nasze szkoły. Mam nadzieję, że inicjatywa spotka się z pozytywnym odzewem - podkreśla starosta Leszek Bizoń. Wcześniej starostwo powiatowe wydało informator naborowy z ofertą szkół średnich oraz ogólnymi zasadami rekrutacji. Miały odbyć się też targi edukacyjne, jednak ze względu na strajk nauczycieli zostały odwołane.

Autobus będzie kursował na powiatowych liniach obsługiwanych przez PKS w Raciborzu. Ma więc nie tylko zachęcić do skorzystania z oferty szkół powiatu wodzisławskiego, ale też zapewnić, że do tych szkół będzie dogodny dojazd w ramach powiatowej komunikacji. (mak)

  • Numer: 18 (963)
  • Data wydania: 30.04.19
Czytaj e-gazetę