Piątek, 21 lutego 2020

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Parking rozbłyśnie, ale dopiero w przyszłym roku

04.12.2018 00:00 sub

Plac wokół Biedronki przy ul. Traugutta w Pszowie po zmierzchu spowijają ciemności

PSZÓW Mieszkańcy Pszowa skarżą się na brak oświetlenia wokół Biedronki przy ul. Traugutta. Uważają, że panująca na placu ciemność zagraża ich bezpieczeństwu. Jeden z naszych czytelników poprosił o interwencję w tej sprawie.

Egipskie ciemności

Plac wokół Biedronki funkcjonuje przede wszystkim jako parking dla klientów sklepu. Jednak ze względu na swoją lokalizację, traktowany jest przez okolicznych mieszkańców także jako skrót. W łatwy i szybki sposób mogą przejść od ul. Konopnickiej na ul. Traugutta i odwrotnie. – Często przez plac przechodzę po zmroku. W ostatnim czasie musiałem jednak z tego zrezygnować ze względu na moje bezpieczeństwo - mówi nam pan Ryszard, mieszkaniec Pszowa. - Od dobrych kilku tygodni parking jest nieoświetlony. Po zmroku panuje na nim całkowita ciemność - wyjaśnia. Podkreśla, że w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmierzch, oświetlenie bardzo by się przydało.

Oświetlenie będzie, ale...

Skargę naszego czytelnika zgłosiliśmy właścicielowi terenu, czyli Jeronimo Martins Polska S.A. (właściciel sieci Biedronka). Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. - Z naszych ustaleń wynika, że brak oświetlenia na placu w godzinach nocnych wynika z jego awarii. Lokalny dział techniczny ma świadomość tej niedogodności, jednak ze względu na złożoność systemu oświetlenia jego naprawa wiąże się z koniecznością wymiany kabli znajdujących się pod parkingiem - wyjaśniają sytuację przedstawiciele biura prasowego Jeronimo Martins Polska S.A. Dodają, że modernizacja oświetlenia będzie możliwa w trakcie zaplanowanego na przyszły rok remontu. Tymczasem bezpieczeństwo osób poruszających się po placu mają zapewniać lampy zamieszczone na ścianie marketu. Działają one jednak tylko w godzinach funkcjonowania sklepu, tuż po jego zamknięciu gasną. (juk)

  • Numer: 49 (942)
  • Data wydania: 04.12.18
Czytaj e-gazetę