Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Strzelnica zdrożeje o 700 tys. zł!

09.10.2018 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. W Wodzisławiu powstaje strzelnica sportowa. Będzie zlokalizowana w sąsiedztwie Rodzinnego Parku Rozrywki i Szkoły Podstawowej nr 28. Wymyślono ją na potrzeby rozwoju ośrodka biathlonowego. Inwestycja miała zakończyć się w grudniu. Już wiadomo, że to się nie uda. Termin przesunięto o dwa miesiące, robotnicy mają zakończyć prace w lutym.

Powód opóźnienia? Istniało zagrożenie osunięcia się skarpy przy strzelnicy. Grunt zaczął pękać, pojawiły się rysy. Konieczne było wstrzymanie prac. Ciężki sprzęt mógłby pogorszyć sprawę. Przeprowadzono badania, dodatkowe odwierty. Na ich podstawie ustalono, że SP nr 28 powstała na gruncie nasypowym. Szybko ustalono dalszą strategię. Niezbędne okazały się wzmocnienia. Powstał mur oporowy, który ma chronić skarpę. Zadanie wykonano, ale przez jakiś czas robotnicy nie mogli kontynuować innych prac - trzeba było zaczekać, aż materiał wykorzystany do budowy muru oporowego odpowiednio zwiąże. - Wszystko musi być wykonane zgodnie ze sztuką, nie ma miejsca na fuszerkę - podkreśla Eugeniusz Ogrodnik, doradca prezydenta Wodzisławia Śląskiego do spraw oświaty.

Wykonanie muru oporowego oznacza zwiększenie kosztów inwestycji. Strzelnica będzie droższa o ok. 700 tys. zł (bazowa kwota to ok. 2,4 mln zł; połowę środków przekazuje ministerstwo sportu). Wodzisław zamierza postarać się o zwiększenie dotacji z ministerstwa sportu. - Negocjujemy z ministerstwem, staramy się o dodatkowe 350 tys. zł - mówi Eugeniusz Ogrodnik. (mak)

  • Numer: 41 (934)
  • Data wydania: 09.10.18
Czytaj e-gazetę