Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Pokażą strusie, wielbłądy i gołębie

25.09.2018 00:00 sub

Klub Hodowców Drobnego Inwentarza w Marklowicach zaprasza na jubileuszową, bo dwudziestą wystawę drobiu, królików, gołębi, bażantów i egzotyki.

WODZISŁAW ŚL. Wystawa odbędzie się 29 i 30 września w godz. od 9.00 do 18.00. W niedzielę o godz. 17.00 organizatorzy będą przyznawać nagrody i wyróżnienia. Miejsce wystawy to teren łowisk przy ul. Młodzieżowej 250 w Wodzisławiu Śl. - Zawadzie.

– W wystawie będą brały udział zaprzyjaźnione kluby oraz stowarzyszenia, z którymi łącznie wystawimy ponad 200 gołębi, 50 królików, bażantów, kur oraz kaczek - zapowiada Przemysław Lęga z Klub Hodowców Drobnego Inwentarza w Marklowicach. Dodaje, że miłośnicy drobnego inwentarza będą mieli również możliwość zobaczyć inne zwierzęta, m.in. strusie, daniele, wielbłądy i kózki miniaturki.

W czasie imprezy będzie możliwość uzyskania porad od doświadczonych hodowców. - Naszym celem jest edukacja w zakresie hodowania, karmienia i pielęgnowania różnego rodzaju zwierząt hodowlanych i domowych. Dlatego na wystawę zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi - mówi Przemysław Lęga. Na miejscu do dyspozycji gości będzie punkt gastronomiczny. (juk)

  • Numer: 39 (932)
  • Data wydania: 25.09.18
Czytaj e-gazetę