Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Ruszyła budowa parkingu przy tężni

30.01.2018 00:00 sub

RADLIN Nowy parking będzie się znajdował około 200 metrów od tężni solankowej, na działce znajdującej się w pobliżu przepompowni PWiK na ul. Wypandów. Radliński urząd miasta zdecydował się na jego stworzenie, ponieważ dotychczasowych miejsc postojowych przy tężni było zbyt mało.

Prace budowlane nad inwestycją ruszyły 25 stycznia i mają potrwać do 30 kwietnia. - W związku z prowadzonymi w tym miejscu pracami na odcinku ul. Wypandów w okolicy przepompowni PWiK mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu oraz wzmożony ruch samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych - zapowiada Marek Gajda z radlińskiego urzędu. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w drodze przetargu firma GEO-BUD T.B.M z Żor, która za kwotę prawie 709,5 tys. zł stworzy parking.

Nowy parking pomieści 40 stanowisk dla samochodów osobowych, 2 stanowiska dla niepełnosprawnych oraz 3 stanowiska dla busów. Nawierzchnia miejsc postojowych zostanie wykonana z ażurowych płyt betonowych. Przez otwory w płytach będzie mogła wyrosnąć trawa lub inne rośliny. Dzięki temu ten obszar będzie prezentował się bardziej estetycznie. Natomiast sam plac manewrowy parkingu zostanie wykonany z kostki betonowej. Radliński magistrat nie zapomniał również o oświetleniu tego miejsca. Przy parkingu powstaną wolnostojące, energooszczędne lampy uliczne typu LED. (juk)

  • Numer: 5 (898)
  • Data wydania: 30.01.18
Czytaj e-gazetę