Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Młodzi będą promować styl eko

26.09.2017 00:00 sub

Radlińskie stowarzyszenie Szok przystępuje do kolejnych działań ekologicznych

RADLIN Projekt „Z Ekologią na Ty” ma za zadanie przygotować młodych radlinian do aktywnego i odpowiedzialnego życia zgodnie z naturą. W planach m.in. warsztaty przyrodnicze i stworzenie ogrodów sensorycznych przy radlińskich szkołach. Dzięki działaniom stowarzyszenia zwiększyć ma się wiedza młodych mieszkańców Radlina w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony zwierząt oraz podniesienie świadomości ekologicznej.

W trakcie projektu planowane są m.in. warsztaty w rezerwacie „Łężczok”. W ten sposób młodzież ma poznać chronione gatunki roślin i zwierząt oraz różnorodność biologiczną. Mają być również przeprowadzone warsztaty poświęcone tematyce ptaków, połączone z przygotowaniem dla nich domków do zamieszczenia na terenie miasta. Planuje się stworzenie co najmniej dwóch przyjaznych miniogródków sensorycznych przy placówkach oświatowych w Radlinie, obsadzonych roślinami miododajnymi oraz takimi, które dzieci mogą odbierać przez zmysły – dotyku, zapachu, smaku i wzrok. – Młodzi ekolodzy planują także zorganizować wystawę ekologiczną połączoną z warsztatami ekologicznej żywności i produktami naturalnymi i nieprzetworzonymi. Zamierzają również wydać publikację ulotki na temat zachowań proekologicznych oraz roli pszczół i innych owadów pożytecznych. W planach są także warsztaty fotograficzne, które pomogą młodym lepiej uwieczniać przyrodę na zdjęciach – wylicza Marek Gajda, rzecznik prasowy radlińskiego urzędu.

Głównymi beneficjentami projektu będą uczniowie i przedszkolaki uczęszczający do placówek oświatowych w Radlinie. Zaplanowane działania będą odbywały się na terenie szkół i przedszkola oraz w innych miejskich jednostkach, jak również na terenie całego miasta i poza nim. Warsztaty rozpoczęły się na początku września i potrwają do końca roku. Projekt otrzymał miejską dotację.oprac. (juk)

  • Numer: 39 (880)
  • Data wydania: 26.09.17
Czytaj e-gazetę