Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Przyjdź na basen i wylicytuj piłkę od „Orłów Górskiego”

26.09.2017 00:00 sub

W nadchodzący weekend odbędzie się maraton pływacki na rzecz Bereniki Borkowskiej z Łazisk

ŁAZISKA, RYBNIK „Maraton pływacki dla Bereniki” odbędzie się 30 września i 1 października na pływalni krytej Akwarium w Rybniku-Boguszowicach. Celem wydarzenia jest zebranie środków na kosztowne leczenie ortopedyczne Bereniki Borkowskiej - 6-letniej dziewczynki z Łazisk zmagającej się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i szeregiem towarzyszących temu schorzeń - w specjalistycznej Klinice Ortopedii Dziecięcej w Aschau (Niemcy). Kosztorys operacji biodra zaplanowanej w klinice na rok 2018 opiewa na przeszło 90 tys. zł. Będzie to już piąta operacja w życiu Bereniki. Celem wydarzenia jest również promowanie aktywnego stylu ży

cia i zdrowego odżywiania „od juniora do seniora”. Maraton ma formułę 24-godzinnego wydarzenia charytatywnego, podczas którego uczestnicy będą się starali przepłynąć jak najdłuższy dystans.

Wstęp na imprezę jest wolny, natomiast uczestnicy będą zachęcani do wrzucania datków do puszek kwestorskich w ramach zbiórki publicznej zorganizowanej przez Fundację EDF Polska na rzecz Bereniki Borkowskiej. Wolontariusze Fundacji EDF Polska będą przez całą dobę krążyć po obiekcie basenu, kwestując na rzecz Bereniki.

Wyniki poszczególnych uczestników będą rejestrowane (każdy z torów będzie przez cały czas trwania imprezy, tj. przez 24 godziny obsadzony przez wolontariusza, który będzie notował liczbę przepłyniętych przez danego zawodnika długości basenu). Z każdym przepłyniętym kilometrem na konto Bereniki wpływać będą środki od sponsorów. Oprócz pływania „na kilometry”, podczas 24 godzin trwania imprezy przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym prawdziwą gratkę dla fanów piłki nożnej. O godz. 18.00 nastąpi bowiem licytacja piłki z autografami „Orłów Górskiego”.

Rozpoczęcie maratonu odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 12.00, zakończenie dokładnie 24 godziny później. Po zakończeniu wydarzenia i podliczeniu wyników zostaną wyłonieni zwycięzcy, dla których przewidziano nagrody rzeczowe oraz puchary. Uczestnicy wydarzenia będą też mogli zdobyć nagrody rzeczowe przekazane przez sponsorów. (art)

  • Numer: 39 (880)
  • Data wydania: 26.09.17
Czytaj e-gazetę