Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Naprzód postawił się Rybnikowi

09.05.2017 00:00 red.

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

W ramach 23. kolejki walki o mistrzostwo klasy okręgowej Naprzód Rydułtowy pojechał do Wielopola, bo właśnie tam swoje mecze rozgrywa drużyna rezerw KS ROW 1964 Rybnik. Przed tą serią gier, obie ekipy miały po 35 punktów i były sąsiadami w ligowej tabeli.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla rybniczan. Już w 30. sekundzie spotkania, w zamieszaniu pod bramką Naprzodu, do piłki dopadł Krzysztof Koch i dał prowadzenie miejscowym. Szybko zdobyta bramka uspokoiła podopiecznych Dariusza Widawskiego, którzy długimi momentami oddawali inicjatywę swoim rywalom, a ci to wykorzystywali. Już w 10. minucie goście doprowadzili do remisu. Do prostopadłego podania doszedł Łukasz Handschuh i w trudnej sytuacji, przewracając się już na murawę, zdołał pokonać Aleksandra Łubika. W 38. minucie Naprzód już prowadził. Handschuh wygrał przebitkę z Szymonem Popielą i sprytnym strzałem drugi raz pokonał bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron rybniczanie zdominowali wydarzenia na boisku. Mieli dużo więcej z gry i często zagrażali bramce Kamila Jureckiego, który spisywał się jednak bardzo dobrze i dał się pokonać tylko raz. W 59. minucie sprytnym strzałem głową pokonał go Dawid Drozdowski. Ostatecznie więc drużyny podzieliły się punktami i nadal mogą się pochwalić takim samym dorobkiem w rozgrywkach obecnego sezonu.

(pm)


ROW 1964 II Rybnik - Naprzód Rydułtowy 2:2

Bramki: Koch (1.), Drozdowski (59.) – Handschuh (10., 40.)

ROW II: Łubik, Dudzik, Cichy, Balul, Popiela, Polok, Gorzawski, Koch, Kalisz, Gładkowski, Drozdowski. Rezerwa: Pawel Kapusta, Dominik Szymura, Maciej Zabielski.

Naprzód: Jurecki, Wita, Mazur, Margeciok, Brzoska, Elias, Bielica, Tlon, Handschuh, Żyła, Margiciok. Rezerwa: Łukasz Pozimski, Jakub Przybyła.

  • Numer: 19 (860)
  • Data wydania: 09.05.17
Czytaj e-gazetę