Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Chodnik, nowy parking i szersza droga. Tylko kiedy?

09.05.2017 00:00 red.

Coraz większe szanse na to, że dojdzie wreszcie do przebudowy ul. Ligonia.

TURZA ŚL. Jak zapowiadają urzędnicy, w tym roku zostanie opracowany projekt na przebudowę odcinka ul. Ligonia, łączącej ul. Kościuszki i Wodzisławską. Przypomnijmy, że przy Ligonia znajdują się szkoła podstawowa, gimnazjum, a od niedawna również przedszkole. Stąd turzanie apelują przede wszystkim o budowę chodnika dla pieszych od strony ul. Wodzisławskiej, którym bezpiecznie do szkoły mogliby chodzić małoletni. – Droga, jaka jest, każdy widzi, czyli nierówna i wąska. Na pewno więc ten chodnik by się tu przydał. Byłabym spokojniejsza o swoje dzieci – mówi pytana przez nas pani Anna, mieszkanka Turzy.

Niewykluczone, że ten postulat zostanie zrealizowany. – W ramach projektu zamierzamy tę drogę w miarę możliwości poszerzyć i wykonać chodnik dla pieszych na całej jej długości – mówi Marek Bauerek, kierownik referatu inwestycji i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy w Gorzycach. Jak dodaje, przy projektowaniu przebudowy zostanie wzięta pod uwagę również konieczność wykonania dodatkowych miejsc parkingowych wokół obiektów szkolnych. Obecnie zwłaszcza w godzinach rannych i popołudniowych, kiedy przywożone i odbierane są przedszkolaki, kierowcy muszą nieraz przystawać na drodze, bo na Ligonia nie ma nawet pobocza.

Projekt przebudowy Ligonia ma być gotowy jeszcze w tym roku. Kiedy jednak dojdzie do samej przebudowy? – Kiedy uda nam się pozyskać na ten cel środki zewnętrzne. A będziemy o nie aplikować najszybciej, jak to tylko będzie możliwe – zapewnia Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc.

(art)

  • Numer: 19 (860)
  • Data wydania: 09.05.17
Czytaj e-gazetę