Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

RSS

Unia mistrzem!

31.05.2016 00:00 red.

Unia Turza pokonała w niedzielnym meczu 3:2 Krupińskiego Suszec i choć ma do rozegrania jeszce trzy spotkania, to już może świętować mistrzostw II grupy IV-ligowych rozgrywek.

Wszystko co najważniejsze odbyło się w drugiej połowie spotkania, choć już po pierwszej Unia powinna mieć na koncie kilka goli – dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Jonatan Domin, Barłtomiej Sikorski, a Dawid Hanzel trafił w poprzeczkę. Wynik spotkania w 52. minucie otworzył Domin po podaniu Hanzla, a 6 minut później na listę strzelców wpisał się ten drugi, wykorzystując długie dogranie Kamila Kuczoka. W 65. minucie kontaktowego gola dla Krupińskiego zdobył Daniel Babiak. Serca turskich kibiców uspokoił nieco Paweł Polak, podwyższając na 3:1 po podaniu Pawła Staniczka. Walczący o utrzymanie Krupiński nie zamierzał się jednak poddać i w 72. minucie kolejnego gola zdobył Babiak. Na więcej Unia już nie pozwoliła i po ostatnim gwizdku jej piłkarze mogli rozpocząć świętowanie mistrzostwa. Unia ma bowiem 7 punktów przewagi nad Polonią Łaziska Górne, której do rozegrania zostały dwa mecze. Unitów czekają zaś trzy spotkania, bo 1 czerwca rozegrają zaległy mecz z Gwarkiem Ornontnowice.

Wygranie grupy II nie oznacza automatycznego awansu do III ligi. Unia będzie musiała rozegrać barażowe spotkanie z mistrzem I grupy – Gwarkiem Tarnowskie Góry. I grupa IV ligi wydaje się nieco silniejsza niż grupa II – grają tam rezerwy GKS Katowice, Rakowa Częstochowa oraz uznane na Śląsku drużyny jak Ruch Radzionków czy Concordia Knurów. Lider tych rozgrywek na 2 kolejki przed końcem rozgrywek ma na koncie 67 punktów i 8 oczek przewagi na wiceliderem Ruchem Radzionków. Wyniki Gwarka muszą budzić uznanie – w dotychczasowych 28 meczach doznał tylko jednej wyjazdowej porażki. U siebie jest niepokonany. W całych rozgrywkach stracił do tej pory jedynie 16 bramek, strzelając rywalom 68. O sile ofensywnej drużyny z Tarnowskich Gór stanowią: mający za sobą 38 występów w ekstraklasie Sławomir Pach, strzelec 16 goli w obecnym sezonie, oraz Bartosz Polis – zdobywca 14 goli. Najbardziej znanym zawodnikiem Gwarka jest niewątpliwie napastnik Dawid Jarka, który w barwach Górnika Zabrze i ŁKS-u Łódź rozegrał 65 meczów w ekstraklasie, strzelając w nich 17 goli.

Unię czeka wyjątkowy trudny sprawdzian. Barażowy dwumecz Unia rozegra 18 i 22 czerwca.

(art)


Unia Turza – Krupiński Suszec 3:2

Bramki: Domin (52.), Hanzel (58.), Polak (67.) - Babiak (65), (72.)

Kartki: Kuczok - Michalczuk, Góra, Fugiel.

Unia: Musioł, Szymiczek, Bochenek, Kuczok, Nowak(75. Gojny), Polak (90.+2. Szkatuła), S. Markiewicz, Staniczek, Sikorski (76. Krzyżok), Domin (84. Buczkowski), Hanzel. Trener Jan Adamczyk.

Krupiński: Fugiel, Adamczyk (60. Kania), Babiak, Góra, Juraszek (15. Neumann), Malcher, Michalczuk, Mikołajec, Reguła, Szydłowski, Wójcik. Trener Piotr Sowisz.

  • Numer: 22 (811)
  • Data wydania: 31.05.16
Czytaj e-gazetę