Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Nowa grupa licealistów - wolontariuszy

16.02.2016 00:00 red

WODZISŁAW ŚLĄSKI Dwadzieścioro troje osób liczy kolejna grupa wolontariuszy, która zawiązała się w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich.

Młodzi ludzie będą nieść pomoc osobom niepełnosprawnym, wychowankom domu dziecka i rodzin zastępczych i innym potrzebującym. Oficjalne skierowania do służby w powiatowych jednostkach wręczył im 5 lutego wicestarosta Leszek Bizoń. – Praca wolontariusza jest bardzo trudna i wymaga wielu poświęceń: własnego czasu, uwagi, siły, uśmiechu, zaangażowania. Jestem jednak przekonany, że dacie sobie radę, a każde z waszych przejawów dobroczynności zaowocuje w przyszłości – podkreślił wicestarosta. Pewnego rodzaju podziękowaniem był też program artystyczny przygotowany i wykonany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu Śl.

Zanim kandydaci rozpoczną swoją służbę jako wolontariusze odbędą specjalne trzymiesięczne przeszkolenie, by przygotować się na sytuacje, z którymi mogą się podczas pracy spotkać, a także po to, aby upewnić się, czy rzeczywiście chcą podjąć tę służbę. W podjęciu decyzji pomogą młodym ludziom m.in. psycholog i pedagog.

(tora)

  • Numer: 7 (796)
  • Data wydania: 16.02.16
Czytaj e-gazetę