Numer: 4 (741) Data wydania: 27.01.15

Pszowskie Doły szczęśliwe dla naszych biegaczy

BIEGI – VII Bieg o Puchar Burmistrza Pszowa

Aż pięciu zawodników Formy Wodzisław znalazło się w czołowej „10” VII Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Najlepszy spośród nich okazał się Arkadiusz Kubik, który uplasował się na 3. miejscu. Wygrał Grzegorz Szymura z Leszczyn. Zawody odbyły się w niedzielę 18 stycznia  na boisku LKS „Naprzód 37” Krzyżkowice. Zawodnicy ścigali się po tzw. Pszowskich Dołach.

Impreza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Listy startowe zostały zamknięte na 20 dni przed terminem zawodów i kilkudziesięciu adeptów biegania musiało odejść z kwitkiem. Pomimo zimna i błota na starcie panowała doskonała atmosfera. Zawody odbyły się w dwóch dyscyplinach -  w biegu na dystansie 12 km i nordic walking na dystansie 5 km. - Jak co roku trasa biegu przebiegała przez ulice: Łanową, Cisową i Lubomską oraz przez las koło grodziska Gołężyców, co stanowiło niemałe wyzwanie zważywszy na kaprysy pogody – mówi Ireneusz Stachowski, sędzia zawodów. Na mecie burmistrz Katarzyna Sawicka – Mucha wręczała każdemu zawodnikowi pamiątkowy medal.

Najszybciej z trasą biegu poradził sobie Grzegorz Szymura, któremu jej pokonanie zajęło 0:46:12. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Holona, reprezentujący SBD Energetyk Rybnik, który do zwycięzcy stracił 25 sekund. Trzeci był Arkadiusz Kubik z Lubomi, który na mecie zameldował się 5 sekund po Holonie. Kolejne miejsca zajęli: Dominik Duźniak z Czyżowic, Janusz Magiera (Forma), Artur Oślizło z Połomi, Krzysztof Lesik, Tomasz Słupek (obaj Forma), Artur Roczkowski (Energetyk Rybnik), zaś pierwszą dziesiątkę zamknął Adam Koloska, zawodnik Formy z Pszowa.

Zawody nordic walking wygrał niezawodny w tego typu imprezach Paweł Mencewicz, zawodnik Formy z Gołkowic. 5-kilometrową trasę pokonał z czasem 0:33:32, tocząc na mecie walkę z klubowym kolegą, wodzisławianinem Stanisławem Gembalczykiem, który przegrał walkę o 1 sekundę! Podium uzupełnił Marcin Hałas z Czechowic-Dziedzic, który do dwójki z Formy stracił prawie 1,5 minuty.

Organizatorami biegu była Forma Wodzisław Śląski i Miasto Pszów.