Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Przystanki jak z obrazka

17.06.2014 00:00 red

Gmina zainwestowała w kolorowe wiaty przystankowe

MSZANA Zamiast starych, nierzadko sypiących się wiat przystankowych – nowe ze zdjęciami krajobrazów i obiektów. Na terenie całej gminy Mszana pojawiło się 30 takich nowych wiat.

Przejeżdżając przez gminę trudno nie zauważyć nowych, bardzo estetycznych przystanków autobusowych. Są one nie tylko schronieniem dla pasażerów, ale i cieszą oko, no i promują gminę. Szklane powierzchnie zostały wyklejone grafikami ze zdjęciami charakterystycznych miejsc, obiektów i krajobrazów. Okleiny są różne w każdym z trzech sołectw.

- Przystanki stoją w całej gminie, przy wielu drogach przelotowych. Są więc doskonałym nośnikiem promocji, a nowe estetyczne wiaty z pewnością można uznać za wizytówkę gminy. O to nam chodziło - mówi Błażej Tatarczyk, wicewójt Mszany. - Wykorzystanie wiat do dwóch różnych celów to jedno z nowatorskich podejść do marketingu samorządowego - dodaje.

Przetarg na montaż nowych wiat wygrała firma Budotechnika z Pilchowic, zaś okleiny wykonało Studio A2 z Pszowa. Koszt wymiany przystanków to ok. 320 tys. zł. Część pokryje odszkodowanie za szkody górnicze z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Połowa wiat jest 2-modułowa, pozostałe 3-modułowe i jedna 4-modułowa. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe wokół każdego przystanku.

Nowe wiaty są wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz wyraźne oznaczenia nazw przystanków.

- Mamy nadzieję, że przystanki nie padną ofiarą wandali. To nasze wspólne dobro, o które musimy dbać - dodaje wójt Mszany, Mirosław Szymanek.

(abs)

  • Numer: 24 (709)
  • Data wydania: 17.06.14