Numer: 28 (661) Data wydania: 09.07.13

Pływacy z Radlina i Gorzyc najlepsi na Śląsku

Pływacy z naszego powiatu wystąpili w rolach głównych Mistrzostw Śląska 14-,15-, 16-18-latków oraz open, które 19 i 20 czerwca odbyły się na 50-metrowym basenie w Gliwicach.

Styl dowolny

Wyścig na 50 m stylem dowolnym 14-latek wygrała Barbara Czaja z Górnika Radlin, a brąz wywalczyła jej klubowa koleżanka Katarzyna Durczyńska. W kategorii 16-18 lat srebro wywalczyła Martyna Żarłok z Górnika Radlin. W wyścigu na 100 m 14-latek zwycięstwo odniosła Barbara Czaja, a na 200 m druga była Weronika Kamieniarz (Górnik). Z kolei na 400 m medal srebrny wywalczyła Agata Adamczyk z Aligatora Gorzyce. W starcie na 800 m 15-latek srebrny medal wywalczyła Julia Koral z Górnika Radlin. Czas 10:13.12 dał jej zarazem brąz w kategorii open.

Srebro na grzbiecie

W wyścigach stylem grzbietowym 14-latek na 50 m brąz medal wywalczyła Daria Turko, a w kategorii 16-18 lat srebro wywalczyła Martyna Żarłok. Jej czas 31.26 dał też srebrny medal w kategorii open. W wyścigu na 100 m Turko ponownie wywalczyła brąz w swojej kategorii wiekowej. Zresztą i Żarłok również zdobyła srebro na tym dystansie, jak i w kategorii open. W wyścigu na 200 m pasjonujący pojedynek w kategorii 14-latek stoczyły Turko z Martyną Kubik z Aligatora Gorzyce. Ten prestiżowy pojedynek zwyciężyła Turko, która zajęła 2. miejsce. Kubik była 3. W kategorii 15–latek brąz wywalczyła Julia Koral, a w kategorii 16-18 lat trzecie srebro wywalczyła Martyna Żarłok, której czas ponownie dał srebro w kategorii open.  Kamil Bury wywalczył dwa złote medale w wyścigach na 50 i 100 m oraz srebrny na 200 m w kategorii 15 lat.

Klasyk

Wspaniale dla pływaczek Górnika zakończył się wyścig na 50 m stylem klasycznym w kategorii 14 lat. Wygrała Katarzyna Durczyńska, druga była Barbara Czaja, a trzecia Zofia Adamczyk. Czas Durczyńskiej 35.27 dał jej srebro w kategorii open. W wyścigu na 100 m w rywalizację radlinianek wtrąciła się Marta Nowak z Kędzierzyna Koźla, która zepchnęła Czaję na 3. miejsce, a Adamczyk na 4. Wygrała Durczyńska a czas 1:18.07 dał jej brąz w kategorii open. Na 200 m Durczyńska i Czaja zamieniły się miejscami na podium. Wygrała Czaja, a Durczyńska była 3. Adamczyk znów 4.

Wśród chłopców dwa złote medale na 50 i 100 m w kategorii 15 lat wywalczył Marcin Marek z Górnika Radlin. Na 200 m dołożył medal srebrny. Czas 2:34.94 dał mu zarazem 3. miejsce w kategorii open.

Motylek

Na 50 m w kategorii 14 lat wygrała Zofia Adamczyk, a brąz jej klubowa koleżanka Kinga Kruszniewska. Na 100 m w kategorii 14 lat wygrała Martyna Kubik, a brąz zdobyła Weronika Kamieniarz.

Podium  dla Górnika

Wyścigi na 200 m stylem zmiennym w kategorii 14 lat ponownie zdominowały pływaczki z Radlina. Wygrała Barbara Czaja, przed Katarzyną Durczyńską i Zofią Adamczyk. Na podium nie zmieściła się Daria Turko, która zajęła miejsce 4. Na dystansie dwukrotnie dłuższym złoto zdobyła Durczyńska. Wśród  15–laków na 200 m brązowy medal wywalczył Marcin Marek.

Sztafety też na medal

Dziewczęta z Radlina potwierdziły swoją formę również w wyścigach sztafetowych. W wyścigu 4x100 m stylem dowolnym w kategorii 14 lat wystartowały dwie sztafety Górnika, które wywalczyły medal złoty i srebrny. Dziewczęca sztafeta dołożyła też złoty medal w wyścigu na 100 m stylem zmiennym. Męskie sztafety chłopców rywalizujące w kategorii 15 lat wywalczyła dwa brązowe medale (na 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym) i srebrny na 4x100 m stylem zmiennym.