Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51/52 (632/633) Data wydania: 18.12.12

Najlepiej w kraju stylizuje paznokcie. I mieszka w Rogowie

27-letnia mieszkanka Rogowa być może będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Nailympics w zdobieniu paznokci, które odbędą się w przyszłym roku w Londynie.

Udział  w tej imprezie, gdzie zjawi się światowa czołówka ludzi parających się upiększaniem ciała to jedna z nagród za zwycięstwo we wrześniowych Mistrzostwach Nail Art Championship 2012, które odbyły się na wrześniowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych w Gdańsku.

Szkolne początki

Izabelę Reś – bo o niej mowa – odwiedziliśmy w jej zakładzie kosmetycznym w Rogowie. Akurat „na warsztacie” znajdowała się klientka. Przez chwilę przyglądam się kończącemu się zabiegowi i jego efektom. Pani Iza zaczęła malować paznokcie jeszcze w podstawówce. W liceum doszła do takiej wprawy, że w tajemnicy malowała je... córkom nauczycielek. Tych samych nauczycielek, które na lekcjach wf-u niechętnie patrzyły na fantazyjnie pomalowane paznokcie nastoletniej wówczas Izabeli Reś. – Odkąd pamiętam podobały mi się ładnie pomalowane paznokcie. W liceum zachwycałam się piękną płytką i małym frenchem u koleżanki z klasy, choć wtedy jeszcze nie wiedziałam  dlaczego akurat te paznokcie mi się podobały. Sama również zaczęłam malować paznokcie i coraz bardziej zgłębiałam temat ich pielęgnacji – opowiada o początkach swojej fascynacji upiększaniem paznokci.

Pani inżynier maluje paznokcie

Kończąc liceum była już prawdziwym ekspertem w dziedzinie stylizacji paznokci. Niemal od razu znalazła pracę. A w zasadzie praca znalazła ją, bo to po nią zgłaszały się zakłady kosmetyczne. Na etacie przepracowała jednak tylko kilka miesięcy, potem przeszła na swoją działalność. Jednocześnie dziewczyna z Rogowa zaocznie studiowała informatykę. Studia ukończyła uzyskaniem tytuł inżyniera. Komputery to jej druga wielka pasja. Po obronie inżynierskiej rozpoczęła jeszcze studia pedagogiczne, zdobyła tytuł magistra. Przez moment zastanawiała się, czy nie zostać nauczycielem. Ostatecznie pomysł ten porzuciła.

Brat pomógł

Mimo informatycznego wykształcenia obecnie pani Iza komputerami zajmuje się sporadycznie. Większość dnia zajmuje praca w gabinecie kosmetycznym oraz wyjazdy na kolejne szkolenia, konkursy i zawody. Do tej pory jednym z najważniejszych były wrześniowe XV Mistrzostwa Zdobienia Paznokci Nail Art Poland i International Nail Art Championship w ramach Mistrzostwa Nail Championship w Gdańsku. Ich tematem był chiński Rok Smoka. –  Należało ozdobić paznokcie obu dłoni w przeciągu 3 godzin zgodnie z obowiązującym tematem, liczył się także strój modelki. Nie chodziło tylko o odpowiednie wystylizowanie paznokci, ale całej postaci modelki. Uczestnicy mogli wybrać dowolną technikę pracy – wyjaśnia Izabela Reś. Sporo w realizacji tematu pomógł jej brat Tomasz, który w Krakowie prowadzi szkółkę kung-fu. – Kultura Dalekiego Wschodu jest mu nie obca, więc jego konsultacje okazały się bardzo przydatne – przyznaje. Przygotowanie poszczególnych elementów stylizacji zajęło jej trzy miesiące. Tyle trwało m.in. ręczne wykonanie niewielkiego akrylowego smoka, który ozdabiał dłoń modelki, tygrysa i innych części stylizacji, oraz przygotowanie stroju.

Talent + pracowitość = sukces

Okazało się, że jej pomysł, a także jego wykonanie zostały najwyżej oceniony przez jurorów konkursu. A tuż po przyjeździe na mistrzostwa ich przyszła zwyciężczyni nisko oceniała swoje szanse. – Kiedy zobaczyłam jacy styliści wezmą tutaj udział, to byłam pewna, że nie mam tu czego szukać. Obok mnie siedział aktualny mistrz Polski i vicemistrz Międzynarodowego International Nail Art Championship. Świadomość, że rywalizuje się z takimi tuzami wcale nie ułatwiała mi pracy. Na szczęście dzięki wielkiemu wsparciu mojej modelki Justyny Jatowt udało się wykonać pełną stylizację w zaplanowanym czasie – opowiada o swoich wrażeniach z Gdańska. Zwycięstwo było dla niej sporym zaskoczeniem. – Pamiętam tylko głos Justyny: – Iza! To my! To my! – opowiada. Oprócz nagród finansowych, rzeczowych i szkoleń instruktorskich pani Iza uzyskała prawo reprezentowania kraju na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Nailympics w Londynie. To szansa, by zmierzyć się z najlepszymi stylistami świata. Na pewno nie będzie tam bez szans. Obserwując jak pracuje można być w stu procentach przekonanym o tym, że filigranowa dziewczyna z Rogowa to absolutna profesjonalistka, która sukces osiągnęła nie tylko dzięki niewątpliwe dużemu talentowi, ale także dzięki swojej pracowitości.

Artur Marcisz