Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

RSS

Zgłosił się tłum chętnych

17.11.2009 00:00
Aż 48 osób starało się o stanowisko w biurze obsługi Rady Gminy w Mszanie. Wolne stanowisko jest także w Godowie. 
Do tej pory biurem Rady Gminy kierowała Gertruda Grzonka, która niedawno zdecydowała, że przeniesie się do wydziału finansów na miejsce osoby odchodzącej na emeryturę. – Pracuję w urzędzie już od 1977 roku, przeszłam m.in. dział meldunkowy i Urząd Stanu Cywilnego – mówi o sobie pani Gertruda. Teraz postanowiła nieco odpocząć od spraw związanych bezpośrednio z samorządem, a na jej miejsce ustawiła się bardzo długa kolejka chętnych.
 
Prawie pół setki kandydatów
 
O pracę w biurze Rady Gminy Mszana starała się wręcz rekordowa liczba, bo aż 48 osób! Zgłoszeń było jeszcze więcej, jednak kilka nie spełniło wymogów formalnych.
 
W miniony piątek,13 listopada, kandydaci przystąpili do pisemnego egzaminu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu ustawy samorządowej, kodeksu postępowania administracyjnego oraz instrukcji kancelaryjnych. Test wyboru zawierał 30 pytań, za każde można było otrzymać 1 pkt. Ten kto zebrał 22 pkt., mógł liczyć na zaproszenie do drugiego etapu: decydującej rozmowy kwalifikacyjnej.
 
A kim byli kandydaci ? – W większości są to ludzie młodzi, pochodzą z różnych miejscowości i mają różne wykształcenie, od filologa angielskiego, rosyjskiego, aż po budownictwo i marketing – powiedziała nam Jadwiga Ogrodnik, sekretarz Urzędu Gminy w Mszanie.
 
Wymagania niezbyt wygórowane
 
W Urzędzie Gminy w Godowie szukają natomiast podinspektora do referatu ogólnego i spraw obywatelskich. Musi on spełnić niezbyt wygórowane wymagania. Wystarczy, że ma wyższe wykształcenie oraz zna się na funkcjonowaniu samorządu. Oczywiście konieczna jest też umiejętność obsługi komputera. Do wymagań dodatkowych warto dołożyć umiejętność obsługi programu Symfonia. Przyda się też doświadczenie  w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej oraz rozliczaniu czasu pracy. Kandydaci muszą się liczyć ze sporą konkurencją. – Wróciły czasy kiedy na stanowiska nie wymagające specjalnych kwalifikacji mamy po kilku czy nawet kilkunastu chętnych – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Mimo tego, że przyszły urzędnik nie może liczyć na szalone wynagrodzenie, bo to kształtuje się na poziomie 1500 zł brutto plus dodatki. W sumie 1700–1800 zł brutto. Aplikacje należy składać w urzędzie do 23 listopada.
 
Jak się dowiedzieliśmy w miniony poniedziałek, 16 listopada, przez test przeszło 27 osób, w związku z tym pracownicy urzędu postanowili zorganizować jeszcze jeden test. Osobę, która obejmie stanowisko w Biurze Rady, poznamy ostatecznie w tym tygodniu.
 
(izis, art)
  • Numer: 46 (471)
  • Data wydania: 17.11.09