Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Szalona końcówka w Gołkowicach, Marklowice i Nieboczowy na plus

10.11.2009 00:00
Udanie zakończyły rundę Gołkowice i Marklowice, występujące w rybnickiej klasie B. Tymczasem występujący w podokręgu Racibórz Odra i Wypoczynek rozegrają jeszcze dwie kolejki.
KS 27 Gołkowice – Jedność Grabownia 3:2
Bramki dla Gołkowic: Jarosław Chwedoruk – 2, Bogdan Lubszczyk
Do przerwy gospodarze przegrywali już 0:2 i wydawało się, że trudno będzie odrobić straty. W drugiej części meczu  kibice w Gołkowicach tracili już nadzieję. Niepotrzebnie bo kwadrans przed końcem padła bramka kontaktowa. 5 minut do końca Gołkowice dalej przegrywały ale błysnął Chwedoruk, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości i dał Gołkowicom cenne trzy punkty. – Nie wyglądało to z początku za dobrze, ale chłopaki pokazały charakter i potrafili w ostatnich minutach zmienić niekorzystny rezultat. Szczególne słowa uznania należą się Chwedorukowi, który nie dość że strzelił dwa gole, to jeszcze asystował przy bramce Lubszczyka – mówi Piotr Łyczko, trener Gołkowic. Jego drużyna po słabym początku rundy w końcówce nabrała tempa i na półmetku sezonu lokuje się na 8 miejscu. – Uważam, że po dobrze przepracowanej zimie stać nas na zajęcie nawet 3 lokaty na koniec sezonu – przekonuje trener Łyczko.
 
Polonia II Marklowice – KS Szczerbice 4:1
Bramki dla Polonii: Wojciech Stolarski – 2, Tomasz Paszenda, Karol Kroemer
Wszystko co ciekawe wydarzyło się na boisku w Marklowicach w drugiej części meczu. Najpierw tuż po wznowieniu gry na prowadzenie niespodziewanie wyszli goście. Dopiero po 10 minutach gospodarze zdołali odpowiedzieć za sprawą Stolarskiego. W ciągu następnego kwadransa gospodarze zdobyli kolejne trzy bramki i efektownie zakończyli rundę jesienną sezonu 2009/2010, która lokuje ich na 3 miejscu w ligowej tabeli.
 
LKS Chałupki – Odra Nieboczowy 2:3
Bramki dla Nieboczów: Janusz Tomala – 2, Adam Nielaba
Odra wygrywała w tym meczu już 3:0, ale wskutek własnej niefrasobliwości do końca musiała drżeć o wynik. Po rzucie karnym, zamienionym na drugą bramkę gospodarze wyczuli szansę na remis, szczęśliwie Odra dowiozła zwycięstwo do końca. Drużyna z Nieboczów zajmuje 4 pozycję, tracąc do lidera zaledwie 2 punkty.
 
Wypoczynek Buków – KS Pietraszyn 1:2
Bramka dla Wypoczynku: Adam Zielonka
Mimo wyrównanego przebiegu meczu do przerwy prowadzili goście, którzy wykorzystali błąd defensywy Bukowa. Po przerwie boiskowe wydarzenia całkowicie zdominowali gospodarze, ale co z tego, skoro stać ich było na strzelenie tylko jednej bramki, a jeden z kontrataków Pietraszyna zakończył się stratą drugiego gola. – Zabrakło nam nieco skuteczności i chyba szczęścia. Mieliśmy ogromną przewagę w drugiej połowie, a mimo to udało nam się strzelić zaledwie jedną bramkę – mówi Adam Kubica, trener Wypoczynku.
 
Oprac. (art)
  • Numer: 45 (470)
  • Data wydania: 10.11.09