Numer: 5 (470) Data wydania: 03.02.09

Na nartach radzą sobie świetnie

Julia Sosna awansowała do Mistrzostw Polski Juniorów w biathlonie

Bardzo dobrze nowy rok rozpoczęli wodzisławscy narciarze zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym Strzał Wodzisław. W dniach od 8 do 11 stycznia w Kościelisku odbyły się pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów w biathlonie. W rywalizacji seniorów dwukrotnie pierwsze miejsce zajął Andrzej Kubica. Świetnie zaprezentowała się tam także Julia Sosna, która w biegu indywidualnym na 12,5 km wśród juniorek wywalczyła 7 miejsce. W późniejszym biegu sprinterskim na 7,5 km i biegu masowym na 10,5 km poszło jej jeszcze lepiej, bo zakończyła obie te konkurencje na trzeciej pozycji. Bardzo dobre wyniki uzyskał także Paweł Sosna, który w biegu indywidualnym na 6 km w kategorii młodzika zajął 3 miejsce, a w biegu sprinterskim na 4,5 km spadł o jedno miejsce niżej. - Dla mnie było to zaskoczenie, bo nie spodziewałem się tak dobrych lokat - mówi Paweł Sosna. - Tym bardziej jestem zaskoczony, bo kategoria młodzika obejmuje 3 lata, a ja jestem w tej kategorii najmłodszy - dodaje.

Pewny awans
 Kolejne eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów odbyły się w dniach od 16 do 18 stycznia w Dusznikach Zdroju. Julia Sosna we wszystkich biegach (bieg indywidualny, sprint i bieg pościgowy) zajęła 7 miejsce, co dało jej pewny awans do Mistrzostw Polski Juniorów, które rozpoczynają się już w najbliższy piątek 6 lutego i potrwają aż do środy 11 lutego.
 W tych samych zawodach startował także Paweł Sosna, który rywalizował tu o cenne punkty w ramach Pucharu Polski (eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików odbędą się dopiero w marcu). W biegu indywidualnym zajął 8 miejsce, w późniejszym biegu sprinterskim był trzeci, a w biegu na dochodzenie zajął bardzo wysoką drugą lokatę.
Narciarze również nie zawiedli
Świetnie na trasach narciarskich całej Polski radzą sobie także zawodnicy MKS-u Wodzisław. W ostatni weekend stycznia w Jakuszycach zostały rozegrane Mistrzostwa Karkonoszy w biegach narciarskich w ramach Pucharu Polski. Duży sukces odniosła tam Dominika Bielecka zajmując dwukrotnie 3 miejsce. Pierwszy raz na trzecim stopniu podium stanęła w biegu na 3 km stylem klasycznym, a później na 5 km stylem łyżwowym w kategorii juniorek C.
 Wyniki pozostałych zawodniczek MKS-u również są zadawalające. Piąte miejsce zajęła Sabina Śpiewak na dystansie 3 km stylem klasycznym, a na 7 miejscu finiszowała w biegu na 5 km stylem dowolnym. W kategorii juniorek D 13 miejsce wywalczyła Weronika Sikorska na dystansie 3km stylem klasycznym i 11 miejsce w biegu na dystansie 2,5km stylem dowolnym. Wszystkie te zawodniczki są uczennicami Gimnazjum nr 3, a trenowane są przez Krzysztofa Skorupę.