Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46/2007 Data wydania: 13.11.07

Superbabcia supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba
Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.


Paweł Matusiak, Przedszkole w Godowie
Moją babcię kocham za to, że zawozi mnie do przedszkola. Niekiedy kupuje mi też zabawki. Najbardziej lubię dostawać auta. Kiedyś kupiła mi jednak taki duży samolot i za to bardzo ją kocham. Babcia się mną często opiekuje, bo z nią mieszkam. Moja babcia ma na imię Nela. Jest po prostu bardzo dobra.

Mateusz Piguła, Przedszkole w Godowie
Jest dużo rzeczy, za które kocham moją babcię. Najbardziej ją kocham za to, że jak brat, mama albo tata gdzieś wyjeżdżają, to ona się mną opiekuje. Pozwala mi też wtedy wyprowadzać jej psa Bumela. Poza tym babcia daje mi jeść, pić i daje mi słodycze. Ma na imię Alicja.

Łukasz Cholewik, Przedszkole w Godowie
Kocham moją babcię, bo pozwala bawić mi się z psem. Ale najbardziej lubię ją za to, że pozwala mi rąbać drzewo moją siekierką! Nie denerwuje się też gdy otwieram barek, żeby wziąć sobie słodycze. Chodzę do niej często na słodycze, bo barek ma zepsuty zamek. Moja babcia nazywa się Krysia.

Rafał Bizoń, Przedszkole nr 1w Rydułtowach
Babcia Marysia mieszka w Polsce to znaczy razem ze mną i moimi rodzicami. Ma proste brązowe włosy i fajnie się ubiera. Czasem nawet modnie. Babcia lubi sprzątać i gotować. Smaży najlepsze placki ziemniaczane. Lubię jak czyta mi bajeczki.

Szymon Gac, Przedszkole nr 1 w Rydułtowach
Moja babcia ma na imię Hela. Tak jak ja mieszka w Rydułtowach. Ma trochę dużo lat, ale wygląda ładnie. Jest wysoka i ma białe krótkie włosy. Lubi odpoczywać. Potrafi zasnąć nawet, kiedy siedzi na krześle. Babcia Hela jest ładna i dobra. To najlepsza babcia na świecie!

Beata Janiczek, Przedszkole nr 1 w Rydułtowach
Kocham moją babcię, bo ona lubi mnie rozpieszczać. Gotuje pyszne obiadki. Kupuje różne smakołyki i pozwala na dużo rzeczy, na które rodzice by się nie zgodzili. Lubię z nią chodzić na spacery. Żeby nie była taka zmęczona, to pomagam jej na przykład sprzątać.

Sebastian Stasiek, Przedszkole Pod nutką, Rydułtowy
Babcia Ela mieszka razem z nami. Kocham ją za wiele rzeczy. Na przykład za to, że pomaga mi kolorować i wygrać na komputerze. Moja babcia jest nowoczesna. Potrafi najtrudniejszą część pasjansa-pająka na komputerze zrobić. A do tego jeszcze jest wspaniała kucharka. Robi najlepsze kluski na parze z masłem i cukrem i naleśniki.

Zyta Honus, Przedszkole Pod nutką, Rydułtowy
Mam dwie babcie i obie bardzo mocno kocham, ale opowiem o babci Halince. Ona ma białe, krótkie włosy. Czasem je kręci na takich specjalnych wałkach. Mieszka razem z dziadkiem w Rydułtowach. Lubię słuchać jak opowiada mi bajeczki.

Natalia Kuligowska, Przedszkole Pod nutką, Rydułtowy
Babcia Asia jest blondynką. Wzrost ma taki w sam raz. Babcia mnie kocha. Kupuje różne rzeczy. Często bawi się ze mną w szkołę. Uczy mnie wtedy pisać i odejmować. Bardzo lubimy ze sobą rozmawiać na przykład o mojej drugiej babci Eli. Ostatnio pomagałam babci Asi w pracach domowych, bo się oparzyła.

Natalia Kuligowska, Przedszkole Pod nutką, Rydułtowy
Babcia Asia jest blondynką. Wzrost ma taki w sam raz. Babcia mnie kocha. Kupuje różne rzeczy. Często bawi się ze mną w szkołę. Uczy mnie wtedy pisać i odejmować. Bardzo lubimy ze sobą rozmawiać na przykład o mojej drugiej babci Eli. Ostatnio pomagałam babci Asi w pracach domowych, bo się oparzyła.

Weronika Moczała, Przedszkole w Mszanie
Kocham moją babcię bo ona kupuje mi słodycze i też kupuje mi gazety, które lubię oglądać. Ona mnie kocha też. Nie tylko ja ją, ale ona mnie też. Babcia mnie odprowadza czasem z przedszkola. Jak wygląda? Jest jasna i śmieje się, gdy jest wesoło.

Dawid Kin, Przedszkole w Mszanie
Moja babcia Ania robi mi pyszne obiadki i za to ją kocham bardzo. Ona mnie też rozpieszcza i daje zostać u siebie na noc. Jest wesoła. Tak jak druga babcia Wera. Ona też lubi się śmiać. Chodzę z nią na spacery. Ona sprząta w domu i gotuje.

Adaś Binioszek, Przedszkolew Mszanie
Babcia Ela się ze mną bawi i jest w ogóle bardzo fajna. Chodzi ze mną na spacery przy mojej huśtawce i się ze mną bawi w domu. Siedzi na krześle i robimy różne rzeczy. Jeździmy też moją wielka strażą. Ona ma białe włosy i już nic więcej.