Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 21 (383) Data wydania: 21.05.07

Pechowy garaż

Najpierw przeszkodą był śnieg, potem wysypany przy wyjeździe piasek. Teraz życie  mieszkańcowi Radlina utrudniają posadzone tutaj drzewka.

Mieszkaniec Radlina Bogusław Krysztof po raz kolejny ma problemy ze swoim garażem, który wynajmuje od Koksowni.

- Wyjeżdżając z garażu trudno się wyrobić, trzeba „przybrać" posadzone drzewka - mówi Bogusław Krysztof. Interweniowałem na policji i w straży miejskiej, ale bez efektu. W „zieleni miejskiej" powiedzieli mi, że jak zniszczę drzewka, to mnie podadzą do sądu grodzkiego. Jak budowali te garaże, to mój zasypali śniegiem aż pod dach. Potem przywieźli przyczepę piasku i wysypali mi przed garażem, na szczęście po interwencji go usunęli. Teraz posadzili te drzewka. Po zbudowaniu nowych garaży nie ma odpływu i woda zalewa mój garaż. Po deszczach mam nawet wody po kostki.

Po co te drzewka?

W sąsiednim budynku mieści się ośrodek zdrowia, do którego przyjeżdża wielu pacjentów autami. Stawiają je właśnie obok garaży. Z tego względu także inni właściciele garaży mają problemy z wyjazdem swoimi samochodami. Drzewka zostały posadzone po to, aby ograniczyć możliwości parkowania.

Da się załatwić

Wiceburmistrz Piotr Śmieja uważa, że tak drobny problem powinien być załatwiony. I wydał odpowiednie polecenia pracownikom ZGK. - Nie widzę powodów, dla których nie można by przesadzić tych kilku krzaczków - deklaruje wiceburmistrz Śmieja. - Jest to sprawa do załatwienia.

(jak)