Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 17/18 (379/380) Data wydania: 24.04.07

Ludzie go czytają

Pisanie to jego pasja. Niestety, bardzo długo nie mógł zaprezentować swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. Wierszami zapełniał zeszyty, a recenzentami byli najbliżsi. W końcu się udało.

– Na początku były problemy – mówi Paweł. – Wydanie nawet niewielkiego tomiku poezji to droga sprawa. Udało się wydrukować pierwszą publikację, a teraz już nie ma problemu z pieniędzmi i sprawami organizacyjnymi. Spotkałem w życiu bardzo dobrych ludzi, którzy mi pomogli i pomagają nadal. Mam sponsorów. Gdyby nie oni, nadal pewnie pisałbym do szuflady – podkreśla młody mieszkaniec Skrzyszowa.  

Pierwszy tomik poezji pt. „Ratunek w poezji” Paweł Grabczyński wydał na początku sierpnia ubiegłego roku. Nakład był symboliczny. Kilkadziesiąt sztuk trafiło głównie do znajomych, sąsiadów i zaprzyjaźnionych bibliotek. Drugi tomik pt. „Poezja to moja pasja, siła i moc” pojawił się w połowie października 2006r. w 110 egzemplarzach. Ostatni, trzeci tomik poezji pt. „Ziemia Niebo Raj” wydrukowano w nakładzie 275 egzemplarzy. W międzyczasie powstała publikacja skupiająca wiersze z dwóch pierwszych tomików. Wydano ją w nakładzie 175 sztuk. Łącznie w druku ukazało się 117 wierszy Pawła Grabczyńskiego.

Choć jego przygoda z poezją trwa stosunkowo krótko, to na podstawie jego twórczości powstało już przedstawienie. Spektakl zaprezentowali uczniowie miejscowej podstawówki. – Bardzo im za to dziękuję. To było dla mnie piękne przeżycie i potwierdzenie, że to co robię ma sens – mówi młody poeta.  

Jego twórczość trafia do wiernych czytelników, a także ludzi stykających się z poezją Pawła po raz pierwszy. Każdy, kto jest zainteresowany nabyciem publikacji może to zgłosić w gminnych bibliotekach.

– Wystarczy podać swoje dane a ja odwiedzę każdego i podaruję tomik mojej poezji. Chciałbym się z każdym spotkać osobiście. Nie jestem gwiazdorem i mam świadomość, że muszę się jeszcze bardzo wiele uczyć. Tym bardziej bezpośredni kontakt z czytelnikiem jest dla mnie ważny – dodaje Paweł Grabczyński.

(raj)